Pagina 3 din 281 PrimulPrimul 12345132353103 ... UltimulUltimul
Rezultate 21 la 30 din 2802

Subiect: Aveti intrebari?Aici este locul unde pot fi puse!

Senior Member
    Data înscrierii
    25.04.2011
    Locație
    Bucuresti
    Posturi
    635

Re: Aveti intrebari?Aici este locul unde pot fi puse!

scrie la profil de unde esti....poate gasesti un ajutor live

Senior Member
    Data înscrierii
    05.08.2011
    Locație
    Bucuresti
    Posturi
    2.260

l-a mine a fost un contact dezlipit, mai exact minusul bateriei care trebuie sa faca contact cu marginea mufei ego.

Senior Member Avatarul lui csorin66
    Data înscrierii
    01.01.2012
    Locație
    Ploiesti
    Posturi
    434

Cand eram la scoala nu mi-a placut chimia, fizica, etc. Nu stiam ca o sa ajung sa vapez si o sa-mi trebuiasca toatea astea, retete ptr lichide, pentru atomizoare ohmi, amperi, voltaj ma doare capul, dar ma si distreaza. Principalul este ca nu am mai pus nicio analoaga-n gura si nici nu simt nevoia.
    Ieri vroiam sa pun o poza in bazar si nu am stiut cum, am renuntat, am apasat pe Img am dat copy-paste degeaba, apropo poate sa ma ajute cineva cu treaba asta?

Official Newsman Avatarul lui dan1978
    Data înscrierii
    27.05.2011
    Locație
    Bucuresti
    Posturi
    1.621

Citat Postat în original de csorin66
    Ieri vroiam sa pun o poza in bazar si nu am stiut cum, am renuntat, am apasat pe Img am dat copy-paste degeaba, apropo poate sa ma ajute cineva cu treaba asta?
    Eu folosesc http://imageshack.us/ ,faci upload la imagine,dai pe detalii,copiezi partea din chenarul pentru forum (img.......img)si copy-paste in mesajul tau de aici.

Senior Member Avatarul lui csorin66
    Data înscrierii
    01.01.2012
    Locație
    Ploiesti
    Posturi
    434

Mersi Dan de ajutor, o sa incerc in felul asta, momentan nu am nevoie

De unde cumpar elichid bun de 80%PG+20VG ?

In Dec.2011 am trecut de la un pachet de Kent/zi la eGo-T (kitul acela mare si negru cu doua e-tigari si cateva plastice).
    Timp de doua luni am inhalat doar Dekang si mi-am zis ca "asta-i e-gustul" si cu asta basta!
    Luna trecuta am prin Franta si am cumparat E-liquide de la http://www.clopinette.fr.
    Ei bine. dupa primul "fum" era sa cad pe jos!
    Diferenta este atat de MARE incat acum consider Dekangul ca un fel de conspiratie menita sa ne otraveasca sa ne apucam iarasi de fumat!
    Ce am observat la acest e-liquide facut de francezi:
    #PRO#
    - Nu depaseste 20mg de nicotina pe ml (asa e legea acolo; INSA mi-a fost suficient)
    - Este mult MAI FLUID, fapt ce permite umezirea mai rapida a fitilului atomizorului (cand lichidul este vascos si tragi mai tare, nu se re-umecteaza suficient de rapid si arzi bumbac uscat - d'aia si gustul ala de bumbac ars)
    - Tot din cauza fluiditatii sporite, iese si MAI MULT abur (atomizorul este alimentat mai bine)
    - Atomizorul tine mai mult, bateriile tin mai mult.
    #CONTRA#
    - Din cauza fluiditatii sporite, curge lichid intre tevusca atomizorului si garnitura de silicon a rezervorului; Dintr-o sticluta, vaporizam DOAR jumate, restul curgea pe langa. Bani pierduti (6EUR/sticluta)
    - Cu cat folosesti mai mult o garnitura d'aia de silicon, cu atat scurgerile sunt mai mari deoarece tevusca atomizorului TOPESTE siliconul (si labarteaza gaurica din silicon); NU se vand SEPARAT garnituri.
    - Solutia era sa gasesc un alt tip de atomizor din care sa nu curga. Ei bine am gasit un atomizor numit CE3 pentru eGo-W folosibil si cu bateria eGo-T ului si care se umple cu o seringa. (este etans)
    _______
    De cand m-am intors in tara si am re-inceput cu dekangul am mai cumparat 6 atomizoare (4 de eGo-T si 2 de eGo-W) din care 3 s-au paradit deja !!!
    Lichidul Dekang nu curge si nu umecteaza suficient de rapid bumbacul (Nu numai ca nu curge, dar cand intorc invers rezervorul CE3, ramane lipit acolo sus ca o marmelada!)

Pentru mine solutia ideala este un lichid aromat cu vanilie, cu raportul de 80% Propylène Glycol si 20% Glycérine Végétale.

Iar acum INTREBAREA :

DE UNDE cumpar rapid niste e-lichid 80%PG+20%VG facut (si autorizat ISO blabla) de catre Francezi sau Italieni de la noi din Romanica?

Senior Member
    Data înscrierii
    31.08.2010
    Posturi
    2.664

te sfatuiesc sa cauti la "Bazar" ...intrii la fiecare resell-er pe site...cauti acolo si gasesti
    eu CRED ca ti s-ar potrii ceva FlavourArt (facut de macaronari) ...un Traditional (baza ce contine PG 55%, VG 35%, apa distilata 10% si nicotina) sau in cel mai rau caz un Ice Blade ( baza ce contine PG 95% si apa distilata 5% )
    mult succes in continuare cu ET-urile

Senior Member
    Data înscrierii
    25.04.2011
    Locație
    Bucuresti
    Posturi
    635

ce acumulator foloseste DSE601H ?

Senior Member Avatarul lui SamGold
    Data înscrierii
    06.10.2011
    Locație
    Tomorrowland
    Posturi
    717

Citat Postat în original de kshkval
    ce acumulator foloseste DSE601H ?
    Astea

Este li-polimer, integrat in corpul pipei.
    Parca 750mAh daca retin corect.

Sam, ala e modelul DSE601, DSE601H e diferit, se incarca pe mini-usb.

Subiecte similare

1. Ce parere aveti despre ...
    De RAZVPS în forumul Discutii generale
    Răspunsuri: 5
    Ultimul post: 29.09.2014, 09:55
  2. Ce parere aveti de acest mod?
    De ForsaNR1 în forumul Incepatori
    Răspunsuri: 3
    Ultimul post: 13.07.2014, 20:42
  3. a cumparat cineva de aici?
    De jhonutz în forumul Recenzii magazine
    Răspunsuri: 37