Pagina 280 din 281 PrimulPrimul ... 180230260270278279280281 UltimulUltimul
Rezultate 2.791 la 2.800 din 2802

Subiect: Aveti intrebari?Aici este locul unde pot fi puse!

Junior Member
    Data înscrierii
    03.03.2018
    Posturi
    9

Re: Aveti intrebari?Aici este locul unde pot fi puse!

acolo stau tot weekend-ul... ms mult de sfat

Salutare! As avea și eu nevoie de niște informații!!! Vânez de câteva săptămâni dinte-un glo ifuse de la Kent. Și mi se pare foarte foarte prost și vreau sa avansez la un mod bun pe care sa i-o pot folosi DTL și MTL! As avea rugămintea de a ma sfătui cu niște modele de moduri compatibile cu atomizoare DTL și MTL și nu in ultimul rând 2 atomizoare! Unul DTL și unul MTL! Va mulțumesc anticipat!!!

Junior Member
    Data înscrierii
    03.03.2018
    Posturi
    9

salutare... am cumparat 1000ml Baza 2Vape VG(80%) / PG(20%), la 70 ml am adaugat 2 shat-uri cu nicotina de 10 ml fiecare si 1 aroma de 10 ml ( rezultat 70 + 10 +10 +10 = 100 ml lichid). Am lasat la macerat cam 24 de ore. Cand am alimentat atomizorul, am constatat ca nu pot vapa. e posibil sa fie prea vascos? Si daca da... cum il pot dilua si in ce proportie ( pt 100 ml lichid trb ....% acel 'diluant")?... Multumesc mult de sfaturi/ ajutor

@sile
    In general, alimentarea cu lichid in rezistenta depinde de rezistenta(daca e prefabricata), atomizor si/sau cum ai bagat bumbacul in rezistenta, asta daca e un RTA ce ai tu acolo. Daca ai un atomizor cu rezistente prefabricate atunci cel mai probabil e prea gros lichidul. Trebuie adaugat PG care va subtia lichidul. Un raport 70VG-30PG este de obicei ok pe majoritatea atomizoarelor, dar depinde. Ai in vedere ca e posibil sa fii nevoit sa mai adaugi aroma si/sau nicotina ca sa fie satisfacator.
    @florin99
    Ai mai incercat sa vapezi pana acum? Daca da, pe ce? Ti-a placut? Intreb pentru ca pari sa te arunci in niste investii destul de substantiale, cred eu, fara sa para ca stii ce vrei.

Junior Member
    Data înscrierii
    03.03.2018
    Posturi
    9

ms de raspuns... am avut pana acum un melo 3 mini tot DL... si am vrut sa avansez.. dar nu prea a iesit cum trebuie. am citit undeva ca pot dilua lichidul cu apa distilata... O sa incerc si asa. pierd acei 100 ml care nu prea mai sunt 100 ca am tot consumat din ei. dar banuiesc ca raportul acela de 80% vg si 20 pg... e consumabil pt tigari... ca daia e asa. APP a inceput sa mearga dupa 1 zi in plus... posibil sa .... nu stiu ce sa zic.. dar merge acum
    Ultima modificare făcută de sile; 11.03.2018 la 23:02.

Hi

It is David from Urvapin, thanks for your time on this.

Urvapin is a retailer & wholesaler for e-cigarette, aims at providing authentic and great products to customer. And your forum is a great platform to share the latest news and deals of e-cigarette. We are interested in it. Could you pls advise how to become a vendor on your forum?

Thank you so much in advance.My Email david@urvapin.com

All the best,
    David

@sile
    Se poate cu apa distilata, doar sa nu pui prea multa, gen 10%. Din ce stiu de la altii, apa distilata taie mult aroma. Si merge acum pentru ca o fi avut timp rezistenta aia sa se imbibe cu lichid, dar nu cred ca va fi eficienta.

Junior Member
    Data înscrierii
    03.03.2018
    Posturi
    9

pot incerca sa pun apa distilata direct in bidonul de 1000 ml... si apoi fac lichidul.... o sa incerc si asa

Member
    Data înscrierii
    31.05.2013
    Locație
    Bucuresti
    Posturi
    53

Va Salut !
    Am o rugaminte la cei care sunt cunoscatori !
    De cand cu legea de prostie privind lichidul cu nicotina, am inceput sa imi cumpar baza de afara de pe pinkmule dar de ceva timp vad ca nu se mai poate cumpara de la ei (cica se muta) , am intrat si pe totally wicked dar dupa aceea am observat ca nu mai trimit in tara la noi, Cine poate sa imi dea cateva site-uri de unde pot lua baza deja nicotizata? sau fie ea si simpla vg-pg si sa iau separat nicotina.. Caut ceva de calitate si sa vina prin curier dhl.. gls.. nu prin posta romana care lasa de dorit..
    Multumesc ��
    Stima Maxima . . .

Junior Member
    Data înscrierii
    09.01.2019
    Posturi
    2

Buna ziua. Sant incepator si va rog daca imi puteti recomanda ceva magazine mai serioase din tara.

- - - Actualizat - - -

Subiecte similare

1. Ce parere aveti despre ...
    De RAZVPS în forumul Discutii generale
    Răspunsuri: 5
    Ultimul post: 29.09.2014, 09:55
  2. Ce parere aveti de acest mod?
    De ForsaNR1 în forumul Incepatori
    Răspunsuri: 3
    Ultimul post: 13.07.2014, 20:42
  3. a cumparat cineva de aici?
    De jhonutz în forumul Recenzii magazine