Pagina 271 din 281 PrimulPrimul ... 171221251261269270271272273 ... UltimulUltimul
Rezultate 2.701 la 2.710 din 2802

Subiect: Aveti intrebari?Aici este locul unde pot fi puse!

Junior Member
    Data înscrierii
    14.12.2016
    Locație
    Braila
    Posturi
    20

Re: Aveti intrebari?Aici este locul unde pot fi puse!

Mersi Didi pentru informatiile oferite...
    De curand am descoperit o chestie nasoala la Kayfunul meu, la baza, unde se pune coil-ul, am doua surubele intr-o parte si doua in cealalta parte, pe partea cu piesa mai mare, cele doua surubele nu mai strang cum trebuie, unul nu mai strange chiar deloc...Am inlocuit cu alte surubele din pungulita si aceeasi chestie...Nu gasesc insa sa imi iau baza aia separat si surubele aferente? Ideea e ca sa cam dus filetul la "piulita"... Pana rezolv problema, am comandat un Kayfun 5 replica...Ma bucurat la asta sistemul de prindere al coil-ului...Suruburile sunt mai mari si mai sigure...
    Craciun fericit!

Junior Member
    Data înscrierii
    14.12.2016
    Locație
    Braila
    Posturi
    20

Salutare...
    Mi-a venit comanda de K5, l-am spalat cu apa fierbinte, da fierbinte, l-am sters, suflat, montat la loc bucata cu bucata, am pus lichid in el si am inceput sa vapez...Rezistenta cu interior de 2,5 cu 9 spire din kanthal de 0,3, 1,82 ohmi imi arata pe kuboid...insa are un gust ciudat... Am turnat lichidul in sticluta lui, am pus cu aroma de cafea, da aroma de cafea, insa acelasi gust...Am turnat din sticluta in K4, unde am o rezistenta din Nichrome de 0,3, tot 9 spire, tot pe 2,5 diametru interior, acelasi bumbac la amandoua...La K4 am aroma ca acum, nu da alt gust...Tind sa cred ca aroma e de la piesele lui K5...Trebuie spalat altfel? Cu alte substante?
    Tin sa mentionez ca scoate un abur de sa terminat...La K4 tre sa fac falci cu aceeasi configuratie...
    Nu am incercat Kanthal pe K4, nici nu am avut pana azi...Oare sa fie aroma de la coil? M-am saturat sa ma murdaresc azi pe maini...

Senior Member
    Data înscrierii
    25.06.2013
    Locație
    Targu Mures
    Posturi
    515

Eu le spăl cu apa fierbinte + pur/fairy. După care le clătesc bine și le bag in alcool etilic Pret de vreo oră-doua (ăsta îl am în casă...). După care le clătesc din nou, le șterg, și gata!

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk
    alexgogo-VA:
    Ce tastatura e aia?

Junior Member
    Data înscrierii
    14.12.2016
    Locație
    Braila
    Posturi
    20

C_B, am rezolvat intre timp, aveam prin casa o pasta de spalat pe maini in caz ca te murdaresti de uleiuri sau vaselina, o foloseam la spalat hainele daca ma atingeam de asa ceva prin curtea fermei unde lucrez...
    Am tot cautat pe net sa cumpar set de garnituri si suruburi pe K4, si nu gasesc, aveti idee de unde pot achizitiona asa ceva?
    La multi ani!

Junior Member
    Data înscrierii
    22.03.2012
    Posturi
    26

Salutare. Mi-a venit si mie taifunul gt3 din china si multumita postei romane ambele tankuri, atat cel inclus cat si unul de rezerva comandat, au venit sparte. Stie cineva unde pot gasi un tank cu dimensiunile 22/30 si grosimea sticlei 1mm ?
    Ultima modificare făcută de kartys; 04.01.2017 la 11:56.

Junior Member
    Data înscrierii
    11.04.2016
    Posturi
    6

Salutare tuturor ! După 3-4 ani de fumat țigări m-am gândit să trec la țigara electronică , sau mai bine văzutul ”mod” .
    Am mai vapat dintr-un mod , și din plăcerea de a scoate fum , vreau să merg direct pe unul . Am vapat dintr-un cuboid mini de 80 W , puteam trage undeva la 25-30W ..
    Aș vrea să-mi dau comandă din afara țării de un box mod și un vaporizator..Aș dori să merg pe un coolfire IV plus de 70W și pe tfv8 baby beast..nu știu dacă sunt alegeri bune , nu știu dacă s-ar potrivi bine .. Mi-ați putea recomanda altceva înafară de astea? sau poate alte potriviri? nu aș vrea un mod care să treacă de 100W..
    Și..la tfv8 ar insemna să-mi fac rezistențe singur..Ce imi trebuie pentru asta ? se găsesc în romania rezistențe? ce tip de sârmă? instrumente speciale?
    Aștept răspunsuri..Pentru oricine își face timp să imi răspundă , ii mulțumesc mult .

Junior Member
    Data înscrierii
    14.12.2016
    Locație
    Braila
    Posturi
    20

Blazzy, nu sunt mare expert in vapat, desi in fumat eram expert de ani buni cu trei pachete la zi...Insa din ce am citit prin stanga si dreapta am facut urmatoare alegeri: un mod Joyetech cuboid 150w la care am pus ultimul soft, dar l-am pus ca imi place cum arata display-ul, desi duce 200W acum, insa ma tot intreb la ce folosesc asa multi wati, ai sa folosesti maxim 30-35, si asta daca ai un RDA(ca idee cauta pe Youtube : Mason RDa)...ca si atomizor folosesc Kayfun V4 si Kayfun V5, amandoua sunt replici, insa ma bate gandul sa-mi iau Kayfun V5 pe original...
    Legat de sarme, iti iei si tu o rola de kantal a1, nichrome, ssl316 cu o grosime a firului de 0,3...Iti mai trebuie un spiral de 2,5 mm, asta daca nu vrei sa dai banii pe trusa special conceputa ca sa iti iasa rezistenta "mai perfecta"... Insa, din punctul meu de vedere nu ar trebui sa iti lipseasca penseta cu varfuri ceramice...Lichidele te sfatuiesc sa le cumperi gata facute, iar daca ai acces la in magazin unde poti proba lichidul, e si mai bine...Eu am patit sa iau lichid carw sa miroasa super bine, insa la vapat era aproape imposibil de vapat, cel putin ptr mine...Mai am pana sa ajung sa-mi fac singur lichidele...Prefer sa le cumpar gata facute...Rezistentele sunt usor de facut, bobinezi sarma pe spiral si o prinzi in suruburile de la atomizor...Acum prin teste vezi si tu cate spire preferi...De obicei se folosesc 5-10 spire...Eu folosesc 9 spire de kanthal de 0,3 pe un diametru interior de 2,5...Sa-ti iei bumbac destinat vapatului, eu am bagat vata la inceput si nu dadea acelasi randament...Acumulatori sa ai doua seturi, parerea mea, cutie de plastic special conceputa pentru depozitare acumulatori si sa-ti cumperi si incarcator dedicat acumulatorilor, eu am unul de la Nitecore cu afisaj, imi arata cat curent au in ei in procente...
    In mare cam astea trebuiesc, nu trebuie sa faci scoala in asa ceva...Din cate vad la TFV8 Baby best, rezistentele sunt gata facute de fabrica, ideea e ca daca se arde rezistenta, vei gasi cu greu alta, sau iti vei lua cateva de schimb, iti vor ajunge o perioada de cateva luni si cand vei vrea sa mai cumperi, ori le gasesti foarte greu, ori deloc...Ideea e sa-ti iei ceva gen Kayfun v4 sau v5, sunt servisabile si foarte usor de manevrat...Eu dupa o luna de vapat, ma simt foarte bine, n-am mai fumat clasice, dar nici nu le duc dorul...Daca mai ai nelamuriri, ne poti intreba, daca stim, te lamurim...
    Si ne bucuram ca te lasi de analoage...
    Ultima modificare făcută de NunuMic; 07.01.2017 la 10:23.

Member Avatarul lui mijansky
    Data înscrierii
    19.09.2013
    Locație
    Bucuresti
    Posturi
    50

Tfv-urile au o baza separata pe care poți construi. Am ajuns la concluzia ca depinde foarte mult de gustul omului în materie de atomizor. Mi se par toate o apa și un pământ în ultima vreme, dar contează ce și cum îți place să vapezi.
    Eu unul, pentru a simula țigările, folosesc doar atomizoare mtl: Siren, Lemo 2 și Kayfun.
    Am Griffin si Fuji Gta, dar le folosesc doar cand ma prostesc și deobicei fără nicotina. Asta mi se par ca se încadrează în zona iubitorilor de narghilea, dacă vrei sa faci o paralela. Își au și ele rostul lor și le folosesc, dar cele tip mtl, ma ajuta mai mult sa scap de dorința de a fuma țigări.

Junior Member
    Data înscrierii
    11.04.2016
    Posturi
    6

Am înțeles în mare parte despre ce mi-ai vorbit și îți mulțumesc frumos , mai exact colegilor care mi-au oferit două răspunsuri .
    Găsesc și in Romania rezistente pentru tfv 8 , cred că aș putea să încerc să le fac acasă , deoarece , știți vorba..încearcarea moarte n-are și..totul inspre bine..Deși , nu m-a lămurit nimeni cu un lucru..Kit-ul pe care aș vrea să-l formez..Coolfire iv + tfv8 = ?
    M-am mai documentat puțin și am găsit noul mod box vaporesso tarot de 80 W , deși mă gândesc și eu că nu am nevoie de atât , dar din plăcerea de a vapa voi urca la apx 55-60 W cu o aromă de nicotină 0. Am Vape Shop in suceava , dar este o distanță puțin cam mare și nu dețin produsele despre care vorbesc aici .. În schimb , aș putea vapa acolo și simți gustul lichidului și așa mai departe..Deci in considerare , aș vrea să-mi dau zilele acestea comandă de tfv8 baby beast + vaporesso tarot de 80W..Dacă ar putea să-mi recomande cineva altceva , este bine-venit . *P.S. nu merg pe pico melo 3 / ijust S și așa mai departe..vreau ceva bun și de durată .. durată , depinde cum il folosesc*
    .Mulțumesc din nou băieților pentru răspuns.

Salut blazzy,
    2 intrebari:
    1- De unde vrei sa iei Tarot-ul?
    2- Unde in Suceava te lasa sa incerci lichid?
    Multam.

Subiecte similare

1. Ce parere aveti despre ...
    De RAZVPS în forumul Discutii generale
    Răspunsuri: 5
    Ultimul post: 29.09.2014, 09:55
  2. Ce parere aveti de acest mod?
    De ForsaNR1 în forumul Incepatori
    Răspunsuri: 3
    Ultimul post: 13.07.2014, 20:42
  3. a cumparat cineva de aici?
    De jhonutz în forumul Recenzii magazine