Pagina 261 din 281 PrimulPrimul ... 161211241251259260261262263271 ... UltimulUltimul
Rezultate 2.601 la 2.610 din 2802

Subiect: Aveti intrebari?Aici este locul unde pot fi puse!

Member
    Data înscrierii
    28.05.2015
    Locație
    Timisoara
    Posturi
    53

Re: Aveti intrebari?Aici este locul unde pot fi puse!

La vapez e un singur baiat, Marius. El e ok. Produsele sunt cele de pe vapez.ro. Eu am luat de la el un istick 50 si e ok (am verificat si codul) si ceva consumabile (lichide, rezistente, arome). N-am de ce sa ma plang. Preturile sunt putin mai mari decat pe site (1-2 lei la majoritatea chestiilor) dar poti sa vezi ce cumperi.

Senior Member Avatarul lui claw
    Data înscrierii
    19.12.2012
    Locație
    Timisoara
    Posturi
    416

Personal nu am fost dezamagit niciodata nici de cei de la voore, nici de Marius de la vapez, din contra merg cu drag atat in kapa cat si in mall si in ambele parti mereu am impartit pareri, sfaturi, sugestii, asa ca din punctul meu de vedere recomand ambele magazine si oamenii de acolo care mie mi-au parut de nota douazeci. Ca sa generalizez un pic, pana acum de cand vapez (aprox. 3 ani) nu am intalnit magazin ET in Romania (si le-am cam incercat pe majoritatea mai cunoscute) in care orice problema as fi avut sa nu imi fie rezolvata amiabil, pt ca uneori se poate intampla sa nu-ti convina cate ceva, insa e important sa isi gaseasca rezolvare pana la urma si ambele parti sa fie multumite.
    Mai era un magazin iarasi ok la Galeria 1 cu produse Innokin, insa nu am mai fost de mult pe-acolo.
    In legatura cu originalitatea produselor, cand vorbim despre produse "made in china" este o loterie, chinezii copiaza tot ce prind, se copiaza chiar si intre ei, partea buna e ca poti vedea si testa ce cumperi ca sa poti lua decizia potrivita.

Senior Member
    Data înscrierii
    19.02.2012
    Posturi
    148

Aveti, cumva, idee unde s-ar putea cumpara izolatorul de cauciuc pentru pinul de la OCC-uri? Am gasit, dar fie cu transportul absurd (pe eBay), fie pe DHGate (cea ce nu este de dorit), fie la o firma foarte mare in USA (astia oricum nu livreaza la noi). Deci, prin Europa...
    Multumesc pentru eventualele informatii.
    Ultima modificare făcută de silvius; 30.07.2015 la 14:03.

Senior Member
    Data înscrierii
    04.07.2013
    Locație
    Bucuresti
    Posturi
    176

Poti incerca si la firmele de la noi, poate mai au stricate si piese pt ele. Incerca cu un mail si poate ai succes. Eu am gasit la vapez o piesa care nu credeam ca o mai pot gasi

Senior Member
    Data înscrierii
    19.02.2012
    Posturi
    148

Multumesc pentru sugestie. Eu am in vedere 10-15 bucati, pentru viitor, avand in vedere ca piesa cu pricina se deterioreaza tot desfacand-o, de fiecare data cand imi refac rezistenta. Am gasit, la un magazin englezesc, izolatori, dar sunt pentru rezistentele de Protank sau Evod, seamana dar nu au dimensiunea necesara. Asa ca e greu de crezut ca as putea gasi atat de multe bucati care sa provina de la rezistente OCC stricate.

Salut am si eu o intrebare .
    vapez deja de cateva luni . aveam pana acum un atomizator clasic cu rezistenta clasica , cu 2 ate , la 7 lei
    ieri mi-am schimbat atomizatorul cu unul la 25 de lei , rezistenta la aceasta costa 10 lei . pe atomizator / rezistenta scrie aspire
    la atomizatorul vechi umpleam cu lichid pe partea de sus , desfaceam capacelul negru , la acesta trebuie pe partea de jos .
    problema este urmatoarea: la atomizatorul vechi puteam sa simt acel throat hit cat si gustul aromei foarte puternic (folosesc liqua Q de 18 )
    la acest nou , nu simt aproape deloc aroma si aburul este foarte foarte putin. de asemenea nu sunt acel throat hit , parca fumez aroma de 6. ce pot sa fac?

Senior Member
    Data înscrierii
    12.01.2014
    Locație
    Bucuresti
    Posturi
    145

Iti trebuie o alta baterie cu VV a.i. sa poti s-o reglezi la o tensiune mai mare decat iti ofera in mod normal o baterie clasica si in plus sa-ti ofere acea tensiune constant. Iti trebuie minim 4.3V pentru rezistentele Aspire ca sa intelegi ceva din ele.

Junior Member Avatarul lui naepop
    Data înscrierii
    02.05.2011
    Locație
    Romania
    Posturi
    26

Sau mult mai ieftin si mai rapid, schimba actualele rezistente BDC cu modelul BVC, 1.6 sau 1.8ohmi, fara sa mai arunci bani si pe baterie.

BDC contin cate 2 rezistente in paralel, astfel pentru o rezistenta de 1.8ohmi ai inauntru 2x 3.6ohmi. Astea au nevoie de o tensiune mai mare pentru a functiona ca cele cu care erai tu obisnuit.

BVC contin o rezistenta plasata vertical, aerul trece fix prin mijlocul rezistentei. Ai gust si abur mult mai bun si cel mai important, merg bine cu bateria ta.

Oricum ne dam cu parerea degeaba, nu ne-ai spus exact ce piese ai. Lipsa de tarie si aroma se poate datora si unei clone ordinare de Aspire.
    Peace!

Am rezolvat problema. Am schimbat rezistenta cu una de 1.6, eu aveam 1,8.

am incercat si cu o baterie reglabila pe voltaj si se simtea muuuult mai bine chiar si pe 1.8 -

eventual o sa-mi iau si alta baterie , dar o am pe asta doar de 2 luni si nu am avut probleme pana acum ... de la vapeonly de 1600

Junior Member
    Data înscrierii
    10.01.2016
    Posturi
    9

Pentru inceput vreau sa salut toti membrii forumului ! Sunt incepator in fumatul electronic, prima data am incercat acum vreo 4 ani dar nu mi-a placut deloc, asta din cauza ca am incercat cu o scula proasta ca sa zic asa. Acum ca tehnologia a mai avansat m-am gandit sa revin la electronice.
    Mi-am achizitionat un kit format din baterie evod 1600 + clearomizor kanger t2. Momentat pot spune ce sunt destul de multumit dar ma bate gandul sa trec la ceva mai perfomant. M-am documentat si pana acum am doua variante in calcul:
    1. Baterie Aspire CF SUB ohm 40 A + Aspire atlantis
    2. Baterie Ipow 2 Kanger 1600 cu tensiune reglabila + Aspire Nautilus mini.

Care varianta este mai buna ?

Precizez ca vapez cam 2- 2,5 ml pe zi , nicotina 18 mg.

Multumesc!

Subiecte similare

1. Ce parere aveti despre ...
    De RAZVPS în forumul Discutii generale
    Răspunsuri: 5
    Ultimul post: 29.09.2014, 09:55
  2. Ce parere aveti de acest mod?
    De ForsaNR1 în forumul Incepatori
    Răspunsuri: 3
    Ultimul post: 13.07.2014, 20:42
  3. a cumparat cineva de aici?
    De jhonutz în forumul Recenzii magazine