Pagina 2 din 38 PrimulPrimul 12341222 ... UltimulUltimul
Rezultate 11 la 20 din 377

Subiect: "Pentru incepatori"

Senior Member
    Data înscrierii
    31.08.2010
    Posturi
    2.664

Re: "Pentru incepatori"

felicitari...n-ai vaporizat niciodata dar incepi sa intelegi
    am si eu un kit asemanator si sunt multumit...iti doresc sa fi si tu multumit
    tine-o tot asa
    stima

Junior Member
    Data înscrierii
    29.10.2010
    Locație
    Bucuresti
    Posturi
    20

multumim pentru raspunsuri, iepurasule!
    playful, cred ca, in mare, impartasim aceleasi preferinte.
    eu ramin la 2 bat de 650, incarcatoarele de rigoare (usb si 220V) si cred c-o sa probez 2-3 cartomizoare Joye eGo (http://shop.vapersclub.ro/atomizoare...-joye-ego.html) - [playful, vezi ca discutia din linkul pe care l-ai dat se refera la altcevasi] si 2-3 atomizoare (http://shop.vapersclub.ro/atomizoare...r-joye510.html sau http://shop.vapersclub.ro/atomizoare...r-joye510.html) cu mustiuc si/sau cartuse.
    Probe, teste si mai vedem.

Senior Member
    Data înscrierii
    31.08.2010
    Posturi
    2.664

sal
    ce vroiam sa va m zic...s-ar putea sa stricati la inceput ceva atomizoare/cartomizoare...si sa nu va enervati si sa dati vina pe produs...ganditi-va ca o masina noua se uzeaza diferit in functie de sofer si de locurile pe unde acesta circula cu ea...in acelasi mod si atomizoarele/cartomizoarele...sunt unii vaporizatori care au atomizoare de 6luni(si chiar daca nu mai au aceleasi performante functioneaza destul de bine) dar asta nu inseamna ca este obligatoriu ca orice atomizor sa reziste atata timp !
    Daca veti "strica" repede atomizoarele sau cartomizoarele nu e o problema...cu timpul veti "simti" cum functioneaza m bine spre satisfacerea nevoilor voastre
    daca in timp ce vaporizati simtiti un gust,o aroma de ars...puneti imediat lichid in cartus sau in cartomizor...atomizoarele/cartomizoarele sunt facute sa functioneze cu lichid si au nevoie de el cum are nevoie motorul de ulei
    incercati m multe tipuri de lichide daca nu sunti multumiti ,sau faceti-va propriile retete
    trageti cu ochiul pe youtube la baietii care au postat pe acolo...gasiti multe sfaturi bune din care va puteti inspira
    felicitari pt alegerile facute....eu unul v-am spus am baterii eGo de 900mAh si eGo USB impreuna cu 510cartomizor...si sunt multumit
    chiar daca "aruncati" acum cu ceva m multi bani : baterii+ diferitele tipuri de atomiz/ cartomiz +lichid...veti fi bucurosi ca ati scapat de tigarile clasice si veti incepe sa faceti economii in momentul in care veti descoperii ce produs este pe placul vostru
    spor la vaporizat
    stima

Senior Member
    Data înscrierii
    25.03.2010
    Locație
    TIMISOARA
    Posturi
    196

ok sa incerc pe scurt :
    1.ambele atomiz si cel cilindric si cel conic le fol cu cartus eu urasc sa picur.
    2.am fol si cartomizor ego vreo 2 luni si daca le umpli cu bun simt nu curg
    adica eu la o umplere bagam 1 ml de lichid cu seringa si mergeau perfect.
    cat despre restu am trecut prin toate atomiz 510 , 510 mega , 510 lr cartomiz 510
    cartomiz 510 lr , kr-uri , cartomiz 306 lr , 801 si 901 si 901 lr.
    la mom asta am atomiz ego cartomiz ego si cartomiz 510.
    oridinea preferintelor e aceeasi desi cartomiz 510 asta nou sed comporta f bine
    tocmai am com inca 5 buc si astept din america niste atomiz 306 lr
    pt scula cu sticluta de lichid incorporata.
    ce pot sa zic sunt mereu in cautari si sunt si o tara "dus" cand e vorba de tig electronice.
    nu sunt cel mai bun exemplu pt un aburitor nou pt ca la mine aburitul a devenit deja o
    pasiune.iar m-am luat cu vorba .....ok concluzie bine ati venit amandoi in lumea asta noua
    a aburitului. cred ca o sa va placa vad ca amandoi ati studiat problema cum trebe si de aia nu
    imi fac griji ba chiar sunt sigur ca o sa gasiti combinatia care va satisface cel mai bine.
    si daca nu iese nicicum va aparea la un mom dat "the pretious v2" care ar cam trebui sa fie e-cigul
    complet.

Member
    Data înscrierii
    29.10.2010
    Locație
    Arad
    Posturi
    81

Octavian, sunt curios de diferentele pe care le vei simti intre 901 si eGo
    (am citit ca, de exemplu, la 901 s-ar simti mai bine aroma) - mai ales ca
    esti inca (partial) fumator din cate inteleg.
    Si da, corect: "probe, teste si mai vedem"!

gigilex510, cum arata scula cu sticluta de lichid incorporata despre care vorbesti?

Kitul meu e inca in lucru...
    De ex. ma gandesc sa renunt la PCC in favoarea unei tabachere dedicate (http://shop.vapersclub.ro/test/161-trusa-ego.html) + bacckup USB (http://shop.vapersclub.ro/incarcatoa...ackup-usb.html)
    Iau in calcul si bateria USB (http://shop.vapersclub.ro/test/181-b...ssthrough.html) dar inca nu-mi dau seama ce avantaj ar avea fata de variantele 2x900mAh+PCC sau 2x900mAh+backupUSB. In plus (mai degraba in minus) ma intreb daca nu cumva ciclurile discontinue de incarcare/descarcare nu o fac mai putin fiabila in timp.
    Hmm... rezervorul de lichid al lui maddoc imi cam face cu ochiul de fiecare data cand se uita la mine ...dar (inca) mi se pare ca arata destul de "ciudat" pe eGo ...eventual cu The Precious?

Junior Member
    Data înscrierii
    29.10.2010
    Locație
    Bucuresti
    Posturi
    20

Da, inca mai trag si "clasice", in special dimineata, la cafea, cu toate ca 901-le asta il am de o luna si, in primele 6-7 zile chiar fumam numai et. Da fumam tata!!! Ca disperatu'!! Cred ca e si-o chestie psihologica, de "sus" de la mansarda sau de la "placa de baza"... Stiti cum e: aia normala o fumezi, o stingi si parca te potolesti un interval de timp! Astalalta, de fiecare data cind o bagi in bot, a dreacu'!, scoate fum... (in perioada aia de 6-7 zile de et-uri, asta e asa ca sa va amuz si pe voi, intr-o dimineata, tabietu' de rigoare: pun cafeaua la facut, spalat... torn cafeaua... cu nevasta-mea la povesti, in bucatarie ... cafea, et, cafea, et... geamu' deschis, sa iasa fumu', ca de-obicei....dupa fo' 30 de min., dupa ce inghetasem ca un kkt, m-am prins si eu, intr-un final ca d-acu' putem fuma CHIAR si cu geamu' inchis).

Playful, cred ca ne complicam existenta mai mult decit merita! Zici ca cine stie ce configuratie de 4x4 ne facem din banii adunati cu sudoarea fruntii de 5-6-7 ani! Da oare esp-u' e bun? da oare are si air-bag-uri de genunchi? Da noua turbina cu geometrie variabila.... Ce dracu'!? mah, lr, 510, ego, carto, ato.... Forumul vostru (adica, acum, al nostru!!) si celalalt de pe console le-am descoperit dupa ce luasem 901 si vreau sa zic ca dupa 3-4 zile de citit eram mai ametit ca dupa un chef zdravan. Pin la urma da-le-n p.... masii! Daca tragi de ele o luna tot iesi mai ieftin decit tigarile astea!!! Important e sa scapam dracu' de mahoarcele astea!! Chiar stateam asa ca prostu' si ma gindeam ca "Saru'mina Doamne, multumesc ca m-ai ferit de droguri!" ca daca la tigari fac asa, pai inseamna ca la seringa sau la folie cred ca...
    Pe de-alta parte, eu personal cred ca o mai si lungesc aiurea (ca atunci cind iti iei la revedere!!! ... mi-aduc aminte cum erau despartirile alea cind, din permisie, trebuia sa te-ntorci la unitate...!!), pentru ca dupa ce mai achizitionez si eGo-u' asta, atunci chiar ca string din buci si bag numa' et-uri!!!

Oricum, "experienta" cistigata in materie de et-uri v-o datorez si pentru asta: sar'na!!! O sa incerc sa va urmez exemplul si o sa postez la rindu-mi trairile personale (un prim pas: pe mine personal m-au dezamagit extrem de profund lichidele de la Jonson Creek!!! Am incercat Tennessee Cured, French Vanilla si J.C.Original - glicol toate, GROAZNIC de dulci, nici-o diferenta intre arome!).

Senior Member
    Data înscrierii
    31.08.2010
    Posturi
    2.664

adevarat....bine ca ne ajuta sa scapam de nenorocirile alea !!
    eu personal va indemn sa incercati si sa vedeti pe pielea voastra ce va place si ce nu pt ca oricum costurile sunt mult mai mici si avantajele se vad dupa vreo 3-4 zile
    asteptam si parerle voastre ....sunt impotante pt noi toti si vor fi un ajutor pt cei care vor veni in urma voastra
    despre eGo USB eu atat va zic : daca stati mult in preajma unui calculator sau in masina e ffff bun si va ajunge doar una singura pt ca puteti vaporiza in timp ce o incarcati si nu m aveti nevoie de 2 baterii
    sper ca va ajutam
    spor la vaporizat

Member
    Data înscrierii
    29.10.2010
    Locație
    Arad
    Posturi
    81

Playful, cred ca ne complicam existenta mai mult decit merita! Zici ca cine stie ce configuratie de 4x4 ne facem din banii adunati cu sudoarea fruntii de 5-6-7 ani![...]
    Octavian, partial sunt de acord. Pe de alta parte, tocmai "pentru ca suntem prea saraci ca sa ne permitem lucruri ieftine(!)" zic eu ca mai bine e sa alegem de la bun inceput solutia la care oricum vom ajunge mai devreme sau mai tarziu... si aia e ceea ce foloseste in momentul de fata un actual vaporizator multumit (care deja a cheltuit o gramada de bani pe teste) sau, poate chiar mai bine spus, cea pe care si-ar dori-o (la modul realist) un vaporizator deja experimentat. Unele chestii fac toti banii, daca iti permiti cat de cat: eu unul nu mi-as lua masina fara macar aer conditionat - prinde al naibii de bine vara, chiar daca nu e dublu climatronic... Nici pe mine nu ma dau banii afara din casa, de asta aleg atat inainte sa cumpar; altfel as lua absolut tot ce-as gasi si m-as pune pe teste.
    Dar, inca o data, iti inteleg punctul de vedere: si mie mi s-a adunat o suma cu kitul autocompus... Apropos, ceva reduceri nu se fac?

iepurasii_visinii, a-ha! incep sa inteleg: deci te poti descurca cu o singura baterie USB, nu mai ai nevoie de inca o rezerva. Hmm...
    Clar ne ajutati!!!

Senior Member
    Data înscrierii
    31.08.2010
    Posturi
    2.664

Citat Postat în original de ThePlayfulOne
    iepurasii_visinii, a-ha! incep sa inteleg: deci te poti descurca cu o singura baterie USB, nu mai ai nevoie de inca o rezerva. Hmm...
    Clar ne ajutati!!!
    exact...cat timp stai la calculator sau in masina sti sigur ca bateria eGo USB isi face treaba si se si incarca....iar cand pleci de langa sursa ai 650mAh cu tine....te tine cat o baterie de 650 dar ai avantajul ca o poti pune la incarcat rapid,fara grija ca trebuie sa stergi bine filetul care intra in incarcator si pe deasupra poti si vaporiza cu ea linistit in orice moment
    Eu cand stau la calc. nu folosesc altceva decat bateria eGo USB....iau bateriile de 900mAh doar cand stiu ca voi fi plecat m mult timp
    Daca as avea si un backup USB cred ca as pune bateriile de 900mAh unde am si 901,905,510,PCC-ul 510...samd
    Asta e motivul pt care o tot tin eu cu eGo USB
    stima

Member
    Data înscrierii
    29.10.2010
    Locație
    Arad
    Posturi
    81

OK,

Cu riscul de a contribui la incalzirea globala datorita energiei in exces si cu riscul de a nu gasi toate componentele pe shop, kitul meu s-a finalizat astfel:
    - 1 incarcator USB eGo
    - 1 adaptor priza la USB
    - 1 adaptor bricheta - USB
    - 1 baterie eGo USB neagra
    - 1 baterie eGo XL 900mAh neagra
    - 1 backup USB
    - 1 toc eGo din piele cu snur (negru cu cusatura neagra)
    - 1 trusa eGo neagra
    - 1 inel de protectie eGo negru
    - 3 cartomizoare eGo negre
    - 3 cartomizoare Joye 510 negre
    - 1 capac/con baterie eGo negru
    - e-lichid (variante)
    - (daca s-or gasi si niste) instructiuni de utilizare pt. eGo
    - (si bun ar fi si un discount / bonus)
    Pe viitor... mai vedem...

Ramane sa concretizez comanda si ma apuc ...de lasat!

Deocamdata multumesc tuturor!

Subiecte similare

1. Răspunsuri: 4
    Ultimul post: 06.12.2013, 18:55
  2. wood-mod cu buton fara electronica....("mecanic")
    De daniel1984 în forumul baterii
    Răspunsuri: 10
    Ultimul post: 08.03.2013, 22:15
  3. Răspunsuri: 34
    Ultimul post: 10.10.2012, 19:59
  4. Habarnisti! Dupa premiza: "Nu stim..dar ne pricepem"
    De UltrAs81 în forumul Recenzii magazine
    Răspunsuri: 6
    Ultimul post: 28.08.2011, 15:23

Marcaje

Marcaje

Permisiuni postare