Pagina 3 din 5 PrimulPrimul 12345 UltimulUltimul
Rezultate 21 la 30 din 42

Subiect: Tutoriale

Re: Tutoriale

Asa cum am promis,tutorialul pentru construirea fitilului.
    Se pune silica in doua,ruleaza plasa peste ea in maxim doua straturi,dupa ce faci asta lasa cam 2.5 mm de la baza cuiului pana la varful firelor de silica si taie excesul cu o foarfeca,acum ciufuleste cele doua fire de silica bine de tot si incearca sa le aplatizezi putin,astfel incat odata pus cuiul peste rezistenta sa o acopere in intregime.
    Daca ai facut totul corect pana in acest punct si tot nu se alimenteaza corespunzator,nu iti ramane decat sa ajustezi pozitia fitilului pe verticala.

Senior Member
    Data înscrierii
    19.02.2012
    Posturi
    148

Mul?umim, ?tefan, pentru toate tutorialele, ne sunt de mare ajutor, nou?, celor care nu suntem înc? veterani. Eu personal î?i mul?umesc pentru tutorialul despre replicarea fitilului de la pastila Ego-C, pe care îl a?teptam de ceva vreme. Este deosebit de explicit ?i, dac? un vaper este chiar pasionat de chestia asta, îi reu?e?te. Am f?cut primul fitil pentru pastila de Ego-C. Aveam o pastil? cu care am vapat 17 zile, aproximativ 55-60 ml PG Dekang (arome tutun), o abandonasem. Acum, c? mi-am cump?rat silica ?i sit? inox de la Vapers, am f?cut fitilul, pe care l-am montat, dup? un dry burn temeinic. Singurele dificult??i: fitilul intr? greu în cui, a trebuit s? mai strâng sus, la vârf, am în?les c? nu e bine s? fie prea strâns? me?a, dar altfel nu intra; a doua, este dificil s? introduci cuiul cu fitil în pastil?. Dar, din câteva încerc?ri, am reu?it.
    Am testat func?ionarea pastilei reparate. Dup? câteva pufuri cu gust nasol, mai de ars, a?a, a început s? se simt? din ce în ce mai bine aroma ?i TH-ul. Nu ?tiu cât o s? mai func?ioneze, dar, ce s? zic, sunt mândru c? mi-a ie?it. Dar mi-a ie?it cu ajutorul lui ?tefan.
    A?a c?, înc? o dat?, mul?umim ?tefan!

Multumesc frumos pentru aprecieri,chiar ma bucur sa aud ca am ajutat

P.S. Gustul de ars este probabil de la dry-burn,dupa cateva cartuse ar trebuii sa dispara.

Toate cele bune.

Senior Member
    Data înscrierii
    13.02.2012
    Locație
    IASI
    Posturi
    224

Buna ziua domnule Stefan. Cred ca sunt in asentimentul tuturor utilizatorilor de atomizoare cu punte (901,510,etc.) daca va rog sa ne faceti un tutorial (unul video ar fi o minune !!!) pentru revitalizarea acestor atomizoare. Am in vedere schimbarea rezistentei,a fitilului si a sitei metalice. Va multumesc si va doresc numai bine.

Un mic tutorial despre cum putem curata atomizoarele clasice pe vata,se aplica in cazul tuturor atomizoarelor cu punte 901/510/eGo.
    Foarte important,nu indepartati puntea decat daca sunteti siguri ca o puteti pune inapoi,e oarecum dificil si laborios,asa ca daca nu sunteti siguri pe voi,mai bine o lasati acolo.

Multa bafta.

Senior Member Avatarul lui csorin66
    Data înscrierii
    01.01.2012
    Locație
    Ploiesti
    Posturi
    434

stefannt, si eu iti multumesc, am invatat multe din filmuletele tale, daca nu era forumul acesta sigur eram iar cu analoage-n gura, acum visez la provari cuplat cu genesis,etc.
    Oricum de mult ajutor incepatorilor.
    Stima

Senior Member Avatarul lui DarkShadow
    Data înscrierii
    14.06.2011
    Locație
    Bucuresti- Dr.Taberei
    Posturi
    693

@stefannt

Salut mestere! Buna treaba ai facut cu tutorialul de mai sus.
    Mi-ar fi prins foarte bine acum un an cand am inceput sa vapez pe cunoscutele atty Joye 510, care se mai folosesc inca si azi.
    Eu n-am avut norocul asta sa vad un tutorial ca cel de sus, a trebuit sa stric si sa invat singur, mai intreband in stanga si in dreapta.
    Mi-aduc aminte cand am decis sa-mi curat singur atomizorul ca aveam ochii cat cepele si ma rugam sa nu-mi tremure mana, nu cumva sa stric atomizorul, ca era singurul pe care il aveam.
    De atunci au mai evoluat si vaporizatoarele, dar si noi am mai imbatranit putin.
    Incepatorii au ce invata iar tutorialele video facute de tine sunt de mare ajutor.

Tine-o tot asa!

''Oamenii se pot indoi de ceea ce spui, dar vor crede ceea ce faci.'' - Lewis Cass

Senior Member
    Data înscrierii
    11.05.2012
    Locație
    Bucuresti
    Posturi
    308

Multumesc tuturor celor ce au postat tutoriale aici! De mare ajutor!!!
    Vapori placuti!

Refacere rezistenta Kanger eGo CC

Member
    Data înscrierii
    23.06.2012
    Locație
    Bucuresti
    Posturi
    38

Va salut,

Multumesc pentru toate aceste tutoriale folositoare. Forumul este nepretuit, ma ajuta foarte mult sa stau departe de tigarile clasice.
    -maddoc, ce? diametru are firul de rezistenta ?
    Toate cele bune !

Marcaje

Marcaje

Permisiuni postare

• Nu poți posta subiecte noi
  • Nu poți răspunde la subiecte
  • Nu poți adăuga atașamente
  • Nu poți edita posturile proprii
  •