Rezultate 1 la 5 din 5

Subiect: Vreau sa il schimb pe Melo 3 :)

Vreau sa il schimb pe Melo 3 :)

Salut,

Am un iStick Pico cu atomizor Melo 3 de 22mm si as vrea sa il schimb cu altul mai ok care foloseste tot rezistente gata facute. Melo 3 are un sistem tampit de desurubare si pur si simplu nu-mi place.
    Vapez mouth to lung si pana acum am folosit doar rezistente de 0.5 Ohm.
    Ce recomandari aveti?
    Multumesc

Re: Vreau sa il schimb pe Melo 3 :)

Pana la urma in urma cautarilorl-am schimbat cu un Smok TFV8 Baby Beast de 22mm.
    Ce experiente aveti cu Baby Beast? Ce juice ii place mai mult? Ce rezistente ati recomanda pentru vapat direct in plaman? Si alte chestii demne de luat in seama.
    Multumesc

Salutare, las aici raspunsuri legate de tank din experienta.

"Ce rezistente ati recomanda pentru vapat direct in plaman?"
    R. smok tf8 nu e alegerea pentru stilul de vapat '
    mouth to lung' in nici un caz . Oricare din rezistente pentru tf8 sunt pentru vapat direct in plamani dar cea mai ok mi s-a parut X4 la 45-50W (0.15 ohm)
    alternativa de tank mtl - aspire nautilus 2

"
    Ce juice ii place mai mult?"
    R. merge orice cu ratia de vascozitate intre 100 VG si 50/50 VG/PG, totusi de tinut cont cu 50/50 o sa tina mai mult rezistentele.

Hai noroc si spor.

Ultima modificare făcută de SirSleepsAlot; 26.09.2018 la 18:44.

Salut SirSleepsAlot si multumescde raspuns.
    Da, eu am gresit cuexprimarea mouth to lung. Ca idee dupa un pic de utilizare vad ca ii cam place juice-ul lui Baby Beast fiindca a crescut un pic rata de lichid consumat. Lui Melo 3 ii placea mai mult VG dar acum am trecut pe un 70/30 sa vad cum o sa fie in Beast.
    Si am gasit acest tabel tot cautand reviews despre el
    https://www.vaporauthority.com/blogs...by-beast-coils

Pt nimic @iordachec .
    Super misto organizat tabelul.
    O sa consumi lichid bine cu tankurile Smok tfv8, cam de asta sunt facute, mult abur, wati si lichid. Ż\_(ツ)_/Ż

Pe viitor daca te hotarasti sa iei un tank servizabit recomand ceva cu top-airflow (obs engine nano sau geekvape zeus) ca sa nu curga lichid daca nu ai nimerit perfect bumbacul pe rezistenta.

Marcaje

Marcaje

Permisiuni postare

• Nu poți posta subiecte noi
  • Nu poți răspunde la subiecte
  • Nu poți adăuga atașamente
  • Nu poți edita posturile proprii
  •