Rezultate 1 la 2 din 2

Subiect: Incepator sfaturi

Junior Member
    Data înscrierii
    29.08.2018
    Posturi
    1

Incepator sfaturi

Salut!Vreau sa imi achizitionez o tigare electronica eGo aIo si nu prea inteleg cum sta treaba cu e-lichidele si cu bazele , eu vreau sa imi iau lichid deja facut fara nicotina , dar unele arome au concentratie pg si vg , mai am nevoie de baza?Asta nu prea am inteles si cam la cat timp sa schimb o rezistenta si de ce as mai avea nevoie pe viitor ,multumesc anticipat!P.sdaca stiti niste site-uri puteti sa le lasati)

Re: Incepator sfaturi

1. Daca tot vrei sa folosesti lichid fara nicotina, care e rostul sa te apuci de vapat?
    2. Baza - este un suport pentru a crea lichidul final. lichidul final= baza + aroma+ eventual nicotina.
    3. Baza e formata fie doar PG-propilen glicol, fie doar VG - glicerina vegetala fie o combinatie de ambele VG/PG. De regula, se foloseste in combinatie VG /PG. 70/30 sau 80/20 sau 50/50. Mai mult VG va duce la aburi mai multi, mai mult PG "se simte" mai bine aroma.
    4. Rezistenta o schimbi atunci cand nu mai simti lichidul ca la inceput sau cel mai rau simti gust de ars. Astea depind de cat lichid vapezi pe zi.

Marcaje

Marcaje

Permisiuni postare

• Nu poți posta subiecte noi
  • Nu poți răspunde la subiecte
  • Nu poți adăuga atașamente
  • Nu poți edita posturile proprii
  •