Rezultate 1 la 9 din 9

Subiect: Greseala aroma lichid

Junior Member
    Data înscrierii
    15.06.2016
    Posturi
    8

Lightbulb Greseala aroma lichid

Buna seara!

Am comis o gafa cu un lot destul de mare de lichid.
    Am comandat niste arome Vapebar Giggles si Cuckoo Milk, iar de la TFA Spearmint Flavour.
    Amestecul: 90ml baza VPG, 4,5ml Cuckoo milk si 3ml Spearmint Flavour.
    Singura necunoscuta era aroma TFA Spearmint. Lichidul are gust de sapun cu menta.
    La miros TFA-ul seamana cu Vapeborg Mint.
    Ce pot face sa mai potolesc nitel menta? Am incercat sa adaug 1ml aroma Pear Mango. Insa degeaba, tot sapun e.

N-ar fi mare branza, insa am facut un litru de lichid cu 30ml de Giggles si 24ml TFA Spearmint. Mi-e frica sa nu fi pierdut tot.
    Sper ca s-a mai lovit careva de problema asta. Orice sfat e binevenit.

Multumesc!

p.s. pe Bellus sau Ammit nici nu se poate vapa. Iar pe kayfun 3.1 si Wismec amor doar la 11-12W pe 1,8ohmi.

Senior Member Avatarul lui wurdulak
    Data înscrierii
    25.04.2012
    Locație
    Darkside of the Moon
    Posturi
    381

Re: Greseala aroma lichid

o posibilitate e sa mai adaugi baza dar riscul e sa compromiti o cantitate si mai mare
    Ideal e sa faci teste pe 10 ml inainte de a combina o cantitate asa mare
    Believe in Yourself... Because Nobody Else Will

Junior Member
    Data înscrierii
    15.06.2016
    Posturi
    8

Multumesc pentru raspuns, wurdulak!
    Nici nu m-am gandit sa fac proba pe 10ml, avand in vedere ca fac mixul asta de peste un an.
    Nu m-am gandit ca e atat de rau/tare Spearmint-ul.
    M-am gandit si eu sa mai lungesc mix-ul. Problema e ca nu mai am baza cu nicotina.
    Alta solutie nu am?

Da' oare sa lasi fara capac amestecul, o perioada mai lunga? Oare nu ar mai disparea aroma de menta?

Junior Member
    Data înscrierii
    15.06.2016
    Posturi
    8

A stat fara capac circa trei zile. Nu s-a imbunatatit.
    Am hotarat sa diluez tot mixul cu inca un litru de baza cu nicotina si adaug doar Cuckoo milk. Vedem ce iese.
    Daca nu, mai adaug un litru si m-am scos pe o bucata buna.
    Asta ca sa nu mai comentez ca consum 15-20ml/zi si vapez prea mult.

Cine ti-a zis ca vapezi prea mult? Sa fie ei sanatosi. Nu-ti bate capul cu cat vapezi, oricum nu e mai rau ca tigara.
    Revenind la subiect, sugerez sa iei mai intai o cantitate mai mica din mixul tau, sa il diluezi si apoi sa vezi daca e vapabil. Daca si dupa diluare tot nu e, mai bine iei baza aia noua si iti faci alt mix.

Junior Member
    Data înscrierii
    15.06.2016
    Posturi
    8

Eu zic ca vapez mult. Un litru la trei luni cam. Si e lichid de 9mg/ml. Baza de 72mg sau mai sus costa o gramada. N-am de gand sa renunt la cei 950ml amestecati deja.
    Incerc sa diluez pana se poate vapa. Am diluat 15ml la jumatate sa vad cum e. Probez pe miercuri-joi.
    Multumesc!

Fa cum vrei, tu sa fii fericit
    Cat despre cantitatea vapata, eu, pana sa trec pe MTL, consumam cam 100ml la saptamana, e drept sub 3mg/ml(1.5-2 maxim). Acum, sunt la 30ml/saptamana, cu 6mg/ml. Iti vei gasi tu echilibrul pana la urma.

Junior Member
    Data înscrierii
    15.06.2016
    Posturi
    8

Buna!
    A trebuit sa diluez cu inca 1,5 litri amestecul ca sa se potoleasca menta. In plus am adaugat 50ml de aroma cuckoo milk.
    Multumesc!

Marcaje

Marcaje

Permisiuni postare

• Nu poți posta subiecte noi
  • Nu poți răspunde la subiecte
  • Nu poți adăuga atașamente
  • Nu poți edita posturile proprii
  •