Pagina 1 din 2 12 UltimulUltimul
Rezultate 1 la 10 din 11

Subiect: Primul kit

Primul kit

Salut! Vreau sa imi iau o tigara electronica de pe gearbest , ceva pana la $30 pentru prima eu zic ca e ok .
    Eleaf iJust 2 Stainless Steel E-Cigarette Kit with 2600mAh Battery 5.5ml Atomizer ($24)

Original Eleaf iJust S E Cigarette Starter Kit ($29)

Joyetech EGO AIO E Cigarette Starter Kit ($17)

Kamry 1200mAh Kit for E ($25)

JUSTFOG P16 Starter Kit ($22)

SMOK STICK V8 BABY Kit ($30)

Eleaf iCare E Cigarette Starter Kit ($16)

Joyetech eGo AIO Pro C ($24)

Eleaf iCare Mini E Cigarette ($16)

Eleaf iCare Mini Starter Kit with PCC ($21)

Smok Vape Pen 22 Mod Kit ($25)

Eleaf iCare 2 Starter Kit ($14)

Joyetech eGo AIO D22 Starter Kit ($23)

SOFGOD R01 Mod Kit ($24)

JUSTFOG P14A Starter Kit ($18)

Joyetech eGo AIO D22 XL ($23)

PLAY GHOST 50W Mod Kit with 4.2V ($21)

Justfog FOG1 Kit ($23)

Aspire PockeX Pocket AIO Kit ($20)

VAPORESSO VECO One All-in-one Vape Kit ($26)

VAPORESSO VECO PLUS SOLO Kit ($25)

VAPORESSO Drizzle Vape Kit ($25)

Limitless Pulse Pod Vape Pen System ($28)

Aspire Breeze Kit 650mAh ($27)

Joyetech Exceed D19 Starter Kit ($25)

Sau altele sa zicem pana la 35 dolari

Re: Primul kit

Salut,

Depinde si tu ce vrei de la kitul ala. Este prima oara incerci vapatul?

am mai incercat si pe la prieteni , vreau nu deodata in plamani ci mouth to the lungs

Am inteles.
    Eu sugerez sa te uiti la urmatoarele lucruri, la kiturile alea:
    - daca au in pachet rezistente peste 1ohm, asta sugerand ca sunt capabile de MTL
    - daca au posibilitatea de a restrictiona fluxul de aer(stiu ca sunt unele care au fix), eventual sa te uiti la vreo doua reviewuri si sa vezi ce zic aia
    - daca gasesti rezistente de rezerva pe la noi, pe siteurile autohtone. Orice comanda din China vine cu intarziere, mai mare sau mai mica, dar cu siguranta va fi intarziere. Daca ramai fara rezistente ce faci?
    Ca exemplu, kiturile de la Joyetech, din seria D, cred ca ar fi o varianta. De evitat alea de la VAPORESSO, cel putin 2 din ele au rezistente de 0.3ohmi, ditamai mustiucul, clar nu au fost gandite pentru MTL.

Senior Member Avatarul lui wurdulak
    Data înscrierii
    25.04.2012
    Locație
    Darkside of the Moon
    Posturi
    380

Joyetech Exceed D19 Starter Kit ($25)

asta e excelent pentru a incepe vapatul pe MTL si poti incerca pe el si Lung inhale, rezistente de schimb gasesti si la noi
    Believe in Yourself... Because Nobody Else Will

Mi-au recomandat altii Vaporesso Swag , iStick Pico . Merita?

Atomizorul care vine cu kitul Vaporesso Swag nu e MTL deloc. O fi bun pentru nori, dar nu MTL. La fel si iStick Pico, in pachet are atomizorul Ello, care nu e MTL. Cei care ti-au recomandat kiturile sunt, cel mai probabil, mai experimentati, dar pe DL.
    Sunt multi vaperi experimentati care vor da sugestii incepatorilor dupa gustul lor. Eu cred ca e gresit. Eu asa am gresit in trecut si nu am reusit sa-i ajut pe altii sa treaca pe electronica. Trebuie tu sa iti gasesti ce este potrivit pentru tine. Incepe cu un kit care permite MTL pentru ca e cel mai aproape ca experienta de ceva ce cunosti deja si anume tigara normala. Ia niste lichid cu ceva mai multa nicotina, pe la 12mg, cu aroma de tutun clasic. Daca e ok, mergi mai departe, incearca DL, scade nicotina, ia Swag sau Pico, nu conteaza, dar nu sari din prima pe ele sperand ca vor fi miraculoase.
    Succes!

eu ca si cum nu prea mai fumez tigari simple , doar narghilea in mare parte.
    eu nu inteleg cum faci nori mai mari daca tragi deoadata in plamani , nu ar trebui sa fie invers?
    mie mi-au zis niste rusi,englezi ca ar fi varianta ok vaporesso swag sau istick pico
    si eu sunt pe cale de a cumpara https://www.gearbest.com/mod-kits/pp_630456.html

Cand tragi direct in plamani ai mai mare capacitate de inspirare/inhalare(cum dracu sa ma exprim corect? ), volumul plamanilor este clar mult mai mare decat cel al gurii. De asemenea, kiturile pentru direct plaman, vin cu rezistente mult sub un ohm, permitand putere mai mare sa treaca prin ele, au o suprafata de imbibare a bumbacului mai mare, flux de aer superior unui MTL, deci mai mult abur. Cand tragi din narghilea nu tragi direct in plaman? Ai incercat sa tragi in gura sa vezi diferenta? Incearca. Intradevar, kitul pe care tu zici ca vrei sa il cumperi este pentru DL, apropiat ca experienta de narghilea, deci nu are treaba cu stilul gura-plaman sau tigara normala. Vad ca si bugetul tau a crescut, dar e treaba ta.

In alta ordine de idei, daca nu fumezi la ce iti trebuie sa vapezi? Nu ma intelege gresit, nu vreau sa iti spun ce sa faci cu viata ta, dar chiar nu are rost. Bagi bani intr-o treaba care s-ar putea peste o luna sa nu-ti mai placa.
    Oricei ai alege, stai departe de tigarile analoage si vei fi ok.
    Succes!

Am inteles diferenta intre MTL si DL , mersi.
    Vreau sa mi iau tigara electronica pentru ca nu prea pot purta narghileaua cu mine si nu stau acasa mult timp.
    Am incercat cu nargileaua si in plamani si gura-plamani , si prefer a 2 varianta.
    De ce zici ca poate peste o luna sa nu imi mai placa , am mai incercat tigari electronica pe perioade de cateva zile si mi-au placut. Oricum nu o sa vapez toata ziua , destul de putin.
    Ce recomandari ai daca cresc bugetu pana la $40 ?

Marcaje

Marcaje

Permisiuni postare

• Nu poți posta subiecte noi
  • Nu poți răspunde la subiecte
  • Nu poți adăuga atașamente
  • Nu poți edita posturile proprii
  •