Rezultate 1 la 4 din 4

Subiect: HELP - low watts at fire up

Junior Member
    Data înscrierii
    30.04.2014
    Posturi
    16

Question HELP - low watts at fire up

Salutare, am tot dat search si nu am gasit nimic despre acest subiect. Vă rog sa imi spune-ți și mie cum pot rezolva problema cu un Etalien E TX3 100W, adica am folosit pentru cateva puff-uri ok, iar dupa aceea orice acumulator 18650 folosesc, nu mi-l vedere încarcat complet. Am repus acumulatorii la încărcat, i-am lăsat vro 2-3 ore după ce s-a aprins beculețul verde la charger și introdus inapoi în mod, nimic. Setez 40 W și când apăs butonul de fire, îmi scade între 0,7 - 9,0 W ... logic nu pot vapa nimic, mai ales că am un Fumitech Sfere Ball (DragonBall model) dual-coil, Kantal de 0,5, uneori și flapton dual-coil.
    În alte cuvinte HELP me please... chiar nu știu ce să fac. Mai era și ideea să iau direct acumulatorii 26650 de 4.000 mAh, la care nu folosesc adaptorul. Menționez că pentru acumulatorii 18650 de 3.000 mAh folosesc adaptorul primit la livrarea modului.
    Mulțumesc.

P.S. Mai exact acesta este mod-ul https://www.fasttech.com/p/8717704 .... (sper ca in cazul in care nu aveam voie să postez un link în această secțiune, să îmi fie comunicat acest lucru și/sau să fie șters doar link-ul.. nu am putut uploada o poză la momentul postării.)
    Ultima modificare făcută de spiry87; 11.01.2018 la 11:22.

Re: HELP - low watts at fire up

Salut,
    Ce acumulatori ai? Marca, cat mai exact te rog.
    Se incalzeste modul dupa ce apesi butonul?
    Dar daca bagi acumulator in el si il lasi de exemplu 15 minute, fara sa apesi butonul de fire? Vezi cum e modul si acumulatorul la atingere dupa.

Junior Member
    Data înscrierii
    30.04.2014
    Posturi
    16

Mulțumesc de răspuns, între timp l-am trimis înapoi, a venit altul, la fel cu probleme... am observat că în momentul când țin apăsat pe battery cap imi funcționează ok și se încinge nițeluș. Când îl eliberez nu imi mai face mai nici un fel de contact. .. Modul este Etaliens E TX3, achiziționat de pe Fasttech. Au un customer suport foarte ok, după cum am spus l-au înlocuit și la rugamintea mea l-au testat înainte de a-l trimite. L-am folosit și eu cu greu, trebuie să poziționez capacul ăla într-o anumită poziție, merge o dată sau de două ori (2-3 puffs) și pe urmă nimic, se stinge. AAA.... nu se încinge deloc daca nu apăs butonul de fire.
    What can I do?..
    Acumulatorii am unii de 3.000 mAh, nu știu marca și am luat și un acumulator 26650 de 4.000 mAh (cel recomandat pentru mod), dar nu este problemă de acumulator că pe modul Captain merge perfect.. deci acumulatori testați pe alte moduri.
    Ultima modificare făcută de spiry87; 27.03.2018 la 13:45.

Junior Member
    Data înscrierii
    30.04.2014
    Posturi
    16

hey... inca o data multumesc de reply, am reusit in final sa rezolv problema. Am incercat diferite variante de rezolvare, l-am trimis si au inlocuit mod-ul. In final la al doilea mod trimis ca nou, dupa o functionare de o zi - doua a inceput sa faca la fel; dar am fost cu el intr-un service de electronice si baietii de acolo, foarte ajutatori si nu spun nume ca pe urma s-ar spune ca fac reclame si asa mai departe (daca doriti in private messsage pot recomanda serviceul), mi-au recomandat sa il utilizez ca pe modurile mecanite din cauza contactelor (deci curatare a contactelor + si - din mod). Va anunt ca este un "defect" de design si contactul + al modului este rotun si de aici apare problema ca se oxideaza extrem de repede (la cateva zile). Modul functioneaza impecabil din nou si acum stiu si eu ce am de facut cu el. Ca sa apara si in alte cautari pentru cine are probeleme voi scrie din nou numele modului "Etalien E TX3 100W"; se oxideaza contactele si trebuie curatat.

Marcaje

Marcaje

Permisiuni postare

• Nu poți posta subiecte noi
  • Nu poți răspunde la subiecte
  • Nu poți adăuga atașamente
  • Nu poți edita posturile proprii
  •