Rezultate 1 la 2 din 2

Subiect: HELP - low watts at fire up

Junior Member
    Data înscrierii
    30.04.2014
    Posturi
    14

Question HELP - low watts at fire up

Salutare, am tot dat search si nu am gasit nimic despre acest subiect. Vă rog sa imi spune-ți și mie cum pot rezolva problema cu un Etalien E TX3 100W, adica am folosit pentru cateva puff-uri ok, iar dupa aceea orice acumulator 18650 folosesc, nu mi-l vedere încarcat complet. Am repus acumulatorii la încărcat, i-am lăsat vro 2-3 ore după ce s-a aprins beculețul verde la charger și introdus inapoi în mod, nimic. Setez 40 W și când apăs butonul de fire, îmi scade între 0,7 - 9,0 W ... logic nu pot vapa nimic, mai ales că am un Fumitech Sfere Ball (DragonBall model) dual-coil, Kantal de 0,5, uneori și flapton dual-coil.
    În alte cuvinte HELP me please... chiar nu știu ce să fac. Mai era și ideea să iau direct acumulatorii 26650 de 4.000 mAh, la care nu folosesc adaptorul. Menționez că pentru acumulatorii 18650 de 3.000 mAh folosesc adaptorul primit la livrarea modului.
    Mulțumesc.

P.S. Mai exact acesta este mod-ul https://www.fasttech.com/p/8717704 .... (sper ca in cazul in care nu aveam voie să postez un link în această secțiune, să îmi fie comunicat acest lucru și/sau să fie șters doar link-ul.. nu am putut uploada o poză la momentul postării.)
    Ultima modificare făcută de spiry87; 11.01.2018 la 12:22.

Re: HELP - low watts at fire up

Salut,
    Ce acumulatori ai? Marca, cat mai exact te rog.
    Se incalzeste modul dupa ce apesi butonul?
    Dar daca bagi acumulator in el si il lasi de exemplu 15 minute, fara sa apesi butonul de fire? Vezi cum e modul si acumulatorul la atingere dupa.

Marcaje

Marcaje

Permisiuni postare

• Nu poți posta subiecte noi
  • Nu poți răspunde la subiecte
  • Nu poți adăuga atașamente
  • Nu poți edita posturile proprii
  •