Rezultate 1 la 5 din 5

Subiect: Avansez la MOD Mecanic!

Junior Member
    Data înscrierii
    11.11.2017
    Posturi
    3

Avansez la MOD Mecanic!

Salut, eu sunt Robert si as dori niste sfaturi/pareri daca se poate!

Am renuntat la tigari in Iunie anul acesta folosind o tigara electronica Joyetech EGO Ayo. In urma cu doua luni am trecut la un Eleaf iJust S pe care am inceput sa invat diferite trick-uri.

Acum, evident, ca orice om ce doreste mai mult si mai bine (sper), vreau sa trec pe ceva mai avansat. Vreau ceva care sa nu fie foarte mare si sa scoata abur "fara mila" ca sa zic asa. Ma gandeam sa trec pe un mod mecanic.

As dori de la cineva care a folosit sau care foloseste moduri mecanice sa-mi explice daca se poate in ce constau. Am inteles ca trebuie sa le acord o atentie deosebita acestor moduri din cauza ca-mi pot "reface dintii" ca sa zic asa.

Eu ma gandeam, dupa ceva review-uri pe care le-am vazut, sa merg pe acest kit de la GeekVape: https://www.smokemania.ro/ro/geekvap...-kit-5269.html

Orice sfat sau parere sunt apreciate!

Multumesc!

Re: Avansez la MOD Mecanic!

avand in vedere ca esti incepator, eu te-as sfatui sa lasi deoparte mecanicele si sa treci pe un mod regulat + un atomizor single sau dual coil.
    Avantaje cel putin:
    1. poti scoate nori aproape la fel de multi ca pe un mecanic
    2. daca tu nu esti safe, va avea grija modul regulat
    3. vei invata sa construiesti singur rezistentele.
    Dupa ce treci de etapa asta si aprofundezi legea lui ohm si batery safety , vei putea face pasul catre mecanice, unde nu e de joaca. Satisfactii vei avea si cu modul regulat si evident vei capata experienta in building etc. Important e sa cauti un mod regulat care sa fie rezistent si sa faca treaba chiar daca e ceva mai scump fata de altele, nu o sa regreti. Succes!

Senior Member
    Data înscrierii
    27.09.2012
    Locație
    Sighetu Marmatiei
    Posturi
    418

Dacă ai chef să cari un sac cu acumulatori după tine, ia-ţi mecanic.

Dumping si slavyk zic bine, dar daca nu ma bag si eu in seama ce fel de om as fi.
    Iti va trebui oricum un mod electronic sau un ohm metru ca sa verifici rezistentele, bateriile se duc repede si iti vor trebui cateva de rezerva pentru a acoperi toata ziua(de aici si sacul mentionat ). Asta nu inseamna ca, dupa ce capeti suficienta experienta, nu ar trebui sa iti iei unul.
    E un pas mare pe care tu vrei sa il faci. Sugerez pasi intermediari: un mod regulat, cu doua baterii ca sa iti permita o plaja pentru wattaj mai mare, sa experimentezi cu diferite materiale pentru rezistente(SS, Kanthal de ex) ca sa vezi ce iti iese, un RTA sau un RDA cu un deck pe care sa poti construi usor, ca sa nu te enervezi. Uita-te la reviewuri, citeste forumuri, cauta-l pe mooch. In cele din urma o sa te prinzi, dar nu te grabi.
    Succes!

Junior Member
    Data înscrierii
    11.11.2017
    Posturi
    3

Multumesc tuturor pentru sfaturi si pareri. Am achizitionat pana la urma un mod de la Teslacigs: WYE200W si un RDA Tsunami de la GeekVape. Toate cele bune si multumesc inca odata!

Marcaje

Marcaje

Permisiuni postare

• Nu poți posta subiecte noi
  • Nu poți răspunde la subiecte
  • Nu poți adăuga atașamente
  • Nu poți edita posturile proprii
  •