Rezultate 1 la 2 din 2

Subiect: Incepator Squonk cu nevoie de ajutor

Junior Member
    Data înscrierii
    25.10.2017
    Posturi
    1

Post Incepator Squonk cu nevoie de ajutor

Salutare salutare,

Astazi v-am gasit societatea secreta si ma arunc si pe aici cu o intrebare pregatitoare.

Astept cu nerabdare sa imi treaca de Posta Romana o bucata Gingervape Boxer Clone.
    Acum, fiind un mod mecanic si prima mea achizitie de asa natura urmeaza intrebarile clasice de safety.

Dupa ce am sapat in youtube despre acest mod si problemele pe care le-au intampinat anumiti utilizatori (pe care am sa le verific imediat ce intru in posesia acestui produs) urmeaza partea mea de a evita chestii stupide. Also picture attached

Sunt pregatit de intampinare cu urmatoarele consumabile:

2x VTC6
    - Acumulator Li-Ion tip 18650
    - Acumulator High Drain
    - Capacitate 3120 mAh
    - Rata de descarcare 30A (100A in puls < 18sec)
    - Tensiune nominala: 3.6 V
    - Tensiune incarcat: 4.2 V
    - Pol Pozitiv plat

10x Rezistente Alien Fused Clapton 0.45 (Attached)
    4x Fused Clapton 0.25 + 4x Fused clapton 0.3 (Attached)

Acum, intrebarea mea pentru voi este, ce setup imi recomandati pentru a fii operational corect si ce pareri aveti de alte sarme sau baterii sau alte chestii din punctul vostru de vedere.
    Tin sa precizez ca m-am zgarcit la o clona pentru a ma convinge ca e ceea ce doresc.

Multumesc pentru atentie si va astept cu pareri!

Re: Incepator Squonk cu nevoie de ajutor

1. Grija la rezistenta, nu cobora sub 0.15 - unde pentru 0.12 rata de descarcare e 29.17A. (la limita)

2. Sa nu faca contact cand apesi pe buton, tija de acolo cu capacul de metal al sticlutei.

In rest enjoy si stay safe.

Marcaje

Marcaje

Permisiuni postare

• Nu poți posta subiecte noi
  • Nu poți răspunde la subiecte
  • Nu poți adăuga atașamente
  • Nu poți edita posturile proprii
  •