Rezultate 1 la 4 din 4

Subiect: Diluare lichid cu nicotina

Junior Member
    Data înscrierii
    09.09.2017
    Posturi
    2

Diluare lichid cu nicotina

Salut dragi vaperi. Sunt nou in ale vapatului, am aproximativ 2 saptamani de cand mi-am achizitionat un Ego Aio (asa de inceput), si 3-4 zile de cand n-am mai fumat tigari deloc. Chiar daca pare o intrebare prosteasca, am nevoie de parerea unor oameni experimentati in domeniu. Cum la noi se gasesc doar shot-uri de nicotina de 10 ml, de concentratie 18mg/mg, ar trebui sa torn undeva la 7-8 shoturi in 50 ml de lichid 0, pentru a ajunge la concentratia de 12-13. Intrebarea mea este daca lichidul respectiv isi pierde mult din aroma si daca se merita sau fac asta... sau daca exista alta alternativa. Va multumesc frumos!

Re: Diluare lichid cu nicotina

Da, se pierde din aroma, dar asa vei schimba si raportul VPG si daca pui nicotina in baza PG astfel s-ar putea ca lichidul sa devina prea "aspru" (TH prea puternic, dar depinde de fiecare).
    Sa inteleg ca iti faci singur lichidul sau cum?

Gata, am inteles ce zici, daca iei lichid in cantitate mai mare de 10ml nu e nicotizat si trebe sa te descurci singur.
    uite aici:
    http://www.mixnmatcheliquids.com/en/
    Ultima modificare făcută de Didi; 11.09.2017 la 16:26.

Junior Member
    Data înscrierii
    09.09.2017
    Posturi
    2

Multumesc frumos!

Nu sunt probleme la vama daca-mi comand?

Nu trece prin vama ca produsele din China de exemplu, fiind tot EU. De ce li se permite sa vanda nu stiu, dar cat merge eu zic sa profiti. Eu am comandat, am primit la posta din cartier, fara vama sau alte intrebari. Folosesc nicotina chiar acum, in lichidele facute.

Marcaje

Marcaje

Permisiuni postare

• Nu poți posta subiecte noi
  • Nu poți răspunde la subiecte
  • Nu poți adăuga atașamente
  • Nu poți edita posturile proprii
  •