Rezultate 1 la 3 din 3

Subiect: Baterii PCB

Baterii PCB

Buna ziua, prima mea problema este ca nu gasesc mod-uri electronice, in care sa incapa baterii cu PCB (protected circuit board) fiind mai lungi cu 3 milimetrii

A doua problema este ca nu gasesc mod-uri cu 4 baterii cu incarcare distributiva prin USB, si trebuie sa cumpar incarcator extern, pe care trebuie sa il car dupa mine

A treia problema este legata de lichide, producatorii habar nu au ca cel putin 30% dintre vaperi sunt alergici la PG (propilenglicol), si se incapataneaza sa mixeze orice cu PG, inclusiv sticlutele de nicotina.

Va rog, daca aveti sugestii

Multumesc

Aurelian.

Re: Baterii PCB

Ai vapat vreodata sau acum vrei sa te apuci de vapat?!
    Indiferent de situatie, eu cred ca trebuie sa iti faci putin timp si sa te informezi putin mai mult inainte de a solicita ajutor pe un forum de specialitate. Poti primi info foarte utile pe un forum de specialitate, dar trebuie sa ai cateva cunostinte elementare...
    Problemele ridicate de tine in postul asta sunt ca si cand ai spune ca vrei sa iti cumperi un autoturism, dar nu gasesti unul care sa mearga cu apa, pt ca benzina e inflamabila/periculoasa; si nici nu ai timp sa te opresti la benzinarie, ti-ar trebui una care sa se autoalimenteze cumva din mers...; aa.. si evident sa nu emane cumva vreun gaz/abur pt ca exista persoane alergice chiar si la apa (e un caz prin australia parca..)
    Iarta-mi comparatia, poate e putin exagerata, dar nu departe de adevar.
    Ultima modificare făcută de krissskros; 01.08.2017 la 12:30.

Re: Baterii PCB

Citat Postat în original de aurelian_t Vezi post
    Buna ziua, prima mea problema este ca nu gasesc mod-uri electronice, in care sa incapa baterii cu PCB (protected circuit board) fiind mai lungi cu 3 milimetrii

A doua problema este ca nu gasesc mod-uri cu 4 baterii cu incarcare distributiva prin USB, si trebuie sa cumpar incarcator extern, pe care trebuie sa il car dupa mine

A treia problema este legata de lichide, producatorii habar nu au ca cel putin 30% dintre vaperi sunt alergici la PG (propilenglicol), si se incapataneaza sa mixeze orice cu PG, inclusiv sticlutele de nicotina.

Va rog, daca aveti sugestii

Multumesc

Aurelian.
    Salut,
    Din cunostintele mele, nu sunt moduri in care sa mearga baterii cu PCB. Oricum modurile electronice au tot felul de sisteme de siguranta, deci la ce ti-ar trebui?
    Moduri cu 4 baterii gasesti, dar cu charge balancing nu sau cel putin nu in care sa te increzi. Gandeste-te ca acel mod contine deja circuitele pentru a permite reglaj de watti, temperatura, sisteme de siguranta etc. Unde sa mai incapa si circuite de incarcare distributiva fara sa faci modul gros cat sa nu-l poti tine intro mana. Sa zicem ca s-ar scoate asa mod, ai avea siguranta sa il folosesti? Se va incinge, se va uza mai repede. E mai bine cu un incarcator extern si pereche de baterii de rezerva, gata incarcate, purtate intro cutie de plastic sau husa de silicon.
    Exista lichide fara PG, 100% VG sau in combinatie cu apa. Intradevar, cele mai comune sunt cu PG, dar ai variante, trebuie doar sa cauti. Sau mergi pe a le face singur daca tot esti alergic. Vei gasi si nicotina in baza de VG, stiu sigur, daca nu la noi incearca pe siteuri din afara.
    Mai cauta pe forumuri, sunt destule informatii de pe unde sa cumperi materie prima.
    Iti urez succes!

Marcaje

Marcaje

Permisiuni postare

• Nu poți posta subiecte noi
  • Nu poți răspunde la subiecte
  • Nu poți adăuga atașamente
  • Nu poți edita posturile proprii
  •