Rezultate 1 la 7 din 7

Subiect: DE EVITAT Experienta foarte proasta cu TigareaEgo.com,

Junior Member
    Data înscrierii
    16.03.2013
    Locație
    Ploiesti
    Posturi
    22

DE EVITAT Experienta foarte proasta cu TigareaEgo.com,

Inainte sa fiu criticat, doresc sa mentionez ca toate cele relatate de mine pot fi demonstrate cu printscreen-uri, google location, si facebook messenger history.
    Dupa cateva zile de incercari de a face comanda pe site-ul lor (acesta avand o problema) incerc sa sun prima data nu imi raspunde nimeni a doua ora mi se da ton de ocupat, decid sa iau legatura cu ei pe chat pentru a face comanda si a le atrage atentia ca site-ul nu functioneaza, deoarece era tarziu sunt indrumat sa fac comanda pe facebook, ceea ce si fac, discutand cu cineva de la magazin. La cateva zile, revin cu un telefon pentru a afla starea comenzii, sunt intampinat de un domn binevoitor care m-a luat in ras ca am facut comanda pe facebook, si desi " nu e treaba lui sa verifice comezi, va reveni cu un telefon", bineinteles ca nu m-a contactat nimeni. La alte cateva zile, avand drum in Bucuresti zona 1 Decembrie, decid sa trec pe la magazinul lor sa ridic comanda, magazinul era inchis la ora 19 in conditiile in care pe site magazinul are program pana la ora 20. Dupa alte 2 zile, dau o fuga iar la magazinul lor, unde am constatat ca trebuie sa platesc cu 10% mai mult desi aveam comanda, trecusera 10 zile, era a doua oara cand mergeam la magazin asa ca am refuzat sa cumpar. In aceeasi seara am luat legatura din nou cu ei, mi s-a comunicat ca nu pot face comanda din cauza calculatorului, tabletei, telefonului meu care au cache-ul vechi, desi in ti.pul discutiei problema pe sitr a.fost rezolvata, cel cu care am discutat mi-a promis ca ma va suna luni pentru a imi comunica ce se intampla cu comanda mea. Luni iar a trecut si nu am primit niciun telefon. Am decis sa renunt la colaborarea cu TigaraEgo.com si sa dau un review negativ pe pagina de Facebook. Acolo am fost intampinat cu ostilitate si cu jigniri, spunandu-mi ca sunt un mincinos, ca dau comenzi fictive si reviewuri negative ptr ca sunt nemultumit de politica lor de reduceri, ceea ce este absolut fals. Am prezentat screenshot cu conversatia avuta la momentul comenzii si screenshot cu problemele pe care le aveau pe site. Acest magazin dupa ce ca are preturi nesimtite mai are si reprezentanti aroganti. Cele specificate mai sus pot fi consultate in reviewul meu de pe pagina lor de facebook si va stau la dispozitie si cu alte dovezi.

Re: DE EVITAT Experienta foarte proasta cu TigareaEgo.com,

Cu foarte mici exceptii toate magazinele de profil de la noi se comporta cam la fel... Tocmai de asta iti recomand ca in afara de zeama sa iei totul de afara (fasttech, gearbest, bangood, geekbuying etc). Am tot felul de mod-uri, vata, sarme, atomizoare luate in ani. Alte preturi, alt customer service ... Singurul inconvenient e timpul de asteptare

Citat Postat în original de philipone69 Vezi post
    Cu foarte mici exceptii toate magazinele de profil de la noi se comporta cam la fel.
    În 6 ani de vapat nu am întâmpinat nicio problemă nerezolvabilă cu niciun magazin de la noi. Absolut toți cei cu care am colaborat, fie on-line, fie față-n față, s-au comportat corect. Am luat din București, Cluj, Sibiu, Iași, Constanța, Pitești, Tulcea, etc., nimic suspect.
    Eu zic că se mai uită și la fața omului.
    Will you swim through the briny sea for me, roll along the ocean's floor, I'll be your treasure.

Dupa discutii si scandal rezolvi orice, oriunde mai ales daca esti pe scandal ca mine DAR asta inseamna timp si nervi si nu e pentru oricine... nu e normal. De ce sa stai sa rezolvi sau sa discuti cand poti sa comanzi direct din China la jumatate de pret si fara TOT TEATRUL? Nu e normal ca daca tot isi pun adaosuri de neam prost, macar sa ofere servicii ok retailerii nostri??? Faza cu "fata omului" e imprumutata din targ de la Vitan sau cum? Numai in Romania mai aud prostii de genul asta.
    Ultima modificare făcută de philipone69; 23.03.2017 la 21:33.

Senior Member Avatarul lui wurdulak
    Data înscrierii
    25.04.2012
    Locație
    Darkside of the Moon
    Posturi
    381

Corect. Daca comanzi din China...eviti scandalul.
    Believe in Yourself... Because Nobody Else Will

Senior Member Avatarul lui Diss
    Data înscrierii
    16.07.2013
    Locație
    Estul Salbatic
    Posturi
    638

Nenea ăla de la tigaraego a avut câteva ieșiri (nu la adresa mea) pline de aroganță de-a lungul timpului, ceea ce m-a făcut să nu comand vreodată de acolo. Nu că aș fi avut ce...
    People don't fail because they aim too high and miss, but becase they aim too low and hit.

Tigaraego are produse ok, preturi cam mari dar produse ok pentru ca vin tot din china. Treaba e (chiar si mai sus) cu customer service-ul nasol. Toti retailerii de genul asta se plang de vanzari... dar nu isi dau seama ca problema e la ei.

Taguri pentru acest subiect

Marcaje

Marcaje

Permisiuni postare

• Nu poți posta subiecte noi
  • Nu poți răspunde la subiecte
  • Nu poți adăuga atașamente
  • Nu poți edita posturile proprii
  •