Rezultate 1 la 2 din 2

Subiect: Evitati Tigaraego.com !

Evitati Tigaraego.com !

Salut, vreau sa imi spun si eu parerea in legatura cu acest magazin online (tigaraego.com).
    Acum 3 saptamani am facut comanda de un kit Cuboid mini si 10 rezistente BF SS316 de 0.6 ohmi.
    Dupa ce am plasat comanda realizez ca am ales 0.5 in loc de 0.6 (de care doream) si las un mesaj la contact in legatura cu asta. Plus dau telefon in care mi se spune ca a fost citit si oricum nu aveau de 0.5 si imi trimit 10 de 0.6 fara problema.
    La cateva zile imi ajunge kitul ok dar fara rezistente. Dau telefon si mi se spune ca a fost o greseala si trebuie sa ajunga.
    La o zi-doua vin si rezistentele, platesc curierul 100 lei si cand le desfac vad ca sunt 7 rezistente aspire de 1.5(care nici nu se potrivesc la joytech...) plus un incarcator usb.
    Dau telefon si mi se spune initial: pai care e problema, nu tot aia e??? Cum dom'ne cand poti vedea ca e cu totul alta comanda si nu are nicio legatura cu a mea, raspund.
    Apoi mi se spune ca au incurcat comenzile si imi ajunge ce am comandat si eu sa trimit pachetul gresit inapoi.
    Dupa o zi-doua primesc telefon de la curier ca are pachet de 100 lei pt mine. Dau iar telefon sa intreb de ce e cu ramburs atata timp cand am platit deja 100 lei pt comanda gresita. Mi se spune ca iar a fost o greseala si se rezolva.
    Curierul sugereaza sa il pun pe expeditor sa trimita un mail la DPD in care sa ceara retragerea rambursului si se rezolva in maxim o ora. II spun asta omului de la Tigaraego care imi spune ca stie si ca imediat se rezolva.
    Trec cateva zile si curierul nu are nicio noutate. Coletul a fost retrimis la expeditor fara vreo modificare.
    Sun iar la baiat care ma abureste ceva si da vina pe DPD si ca se rezolva imediat ca acum suna la ei.
    Trec iar cateva zile si sun. Se mira ca nu am primit coletul si ca se cearta iar cu DPD.
    Asta tine de vreo 2 saptamani in care sun in fiecare zi si mi se spune ca e trimis si trebuie sa ajunga.
    Sunt luat de prost si dus cu vorba. De 3 zile tot intreb calm de AWB ca sa verific daca a fost trimis vreun pachet.
    Mi se spune ca intreaba la depozit si revine imediat. Azi iar il cer si mi se spune ca depozitul a fost aglomerat si imi trimite sms cu AWB-ul...nu am primit nimic.
    Nesimtire totala in care sunt dus cu vorba ca un copil prost si mintit in fiecare zi pana ma las batut si nu ii mai deranjez.
    Nu ma fac 100 lei si nu vreau sa ma enervez si sa injur la telefon. Aveam nevoie de rezistente si este dreptul meu pentru care i-am platit deja!
    O sa postez acest mesaj pe toate forumurile de specialitate pe care le gasesc si o sa anunt si protectia consumatorului ca sa stie lumea sa evite varianta online a acestui magazin.

PS. Am vazut pe net ca lumea a mai avut probleme de genul asta cu ei, chiar si un magazin de vapat local. Cand ii intreaba de ce au primit altceva li se spune ca e acelasi lucru si care e problema?
    Mi-e scarba!

Dinu Galan

Re: Evitati Tigaraego.com !

Vineri a ajung pachetul iar cu ramburs. Azi in sfarsit am primit ce trebuia dupa aproape o luna.
    In fine, bine ca s-a terminat. Vina se pare ca e a fost a celor de la DPD sau a celor de la depozitul Tigaraego care trimit comenzile online.

Taguri pentru acest subiect

Marcaje

Marcaje

Permisiuni postare

• Nu poți posta subiecte noi
  • Nu poți răspunde la subiecte
  • Nu poți adăuga atașamente
  • Nu poți edita posturile proprii
  •