Pagina 4 din 4 PrimulPrimul ... 234
Rezultate 31 la 40 din 40

Subiect: Metode antiinfectare, asepsie si antisepsie

Re: Metode antiinfectare, asepsie si antisepsie

Nu ma pot abtine sa va povestesc.
    Am avut un coleg, (genul care spunea ca el este singurul inginer din Romania care are experienta; restul au doar rutina) cu care am stat 3 ani in birou si care mirosea ingrozitor. Si am suportat cu totii, pana cand... intr-o vara, din lipsa de ocupatie, am facut o salata de rosii ca sa mancam. Inainte de a veni la masa a fost la buda, in curte. Din intamplare, l-am vazut venind dinspre buda. NU s-a oprit sa se spele pe maini. S-a asezat la masa, a rupt o bucata de paine si si-a inmuiat-o in salata noastra. Ne-am ridicat toti si din acel moment NICIODATA n-am mai mancat la acceasi masa. Intr-o luna am plecat din acea firma, in exclusivitate din cauza lui, desi nu doar din acest motiv.
    Retorica: cum poate un barbat la 35 ani, cu familie si pretentii sa fie ASA?

Senior Member
    Data înscrierii
    06.03.2012
    Locație
    Ploiesti
    Posturi
    189

Citat Postat în original de Lizicat
    Uite ca se poate Liz si ca el mai sunt destui...

Senior Member
    Data înscrierii
    22.04.2012
    Locație
    Oradea
    Posturi
    1.085

am avut colegi de genul la faculta...

cand l-am intrebat de ce nu se spala dupa ce si-o lacrimat cobra cu un singur ochi mi-o spus ca dupa ce? e a lui...

dar cand rupe o bucata de cioco si intinde spre restul dupa... mi-am cam simtit toate gusturile ce am mancat in acea zi...

Senior Member
    Data înscrierii
    16.03.2012
    Locație
    Pitesti
    Posturi
    358

recomand spalatul pe maini inainte si dupa ce a-ti fost la buda.. mai ales la cele de la birou/mall sau alte locatii in afara de propria buda!

Senior Member
    Data înscrierii
    25.11.2011
    Locație
    Turda
    Posturi
    374

Am avut un coleg, (genul care spunea ca el este singurul inginer din Romania care are experienta; restul au doar rutina) cu care am stat 3 ani in birou si care mirosea ingrozitor. Si am suportat cu totii, pana cand... intr-o vara, din lipsa de ocupatie, am facut o salata de rosii ca sa mancam. Inainte de a veni la masa a fost la buda, in curte. Din intamplare, l-am vazut venind dinspre buda. NU s-a oprit sa se spele pe maini. S-a asezat la masa, a rupt o bucata de paine si si-a inmuiat-o in salata noastra. Ne-am ridicat toti si din acel moment NICIODATA n-am mai mancat la acceasi masa. Intr-o luna am plecat din acea firma, in exclusivitate din cauza lui, desi nu doar din acest motiv.
    Banuiesc ca el o continuat sa mance si daca ar fi vrut sa para politicos o si intrebat ca voi restu v-ati saturat? . Io unu nu cred ca ma puteam abtine sa nu-i zic de noroc, ca la faza asta ii simplu: nu stii: te invatam; nu poti: te ajutam; nu vrei: te obligam.

Citat Postat în original de adrianX
    recomand spalatul pe maini inainte si dupa ce a-ti fost la buda.. mai ales la cele de la birou/mall sau alte locatii in afara de propria buda!
    Reformuleaza ultima parte ca ceva nu-mi suna bine si nu vreau sa inteleg gresit . Prima parte ii foarte corecta si chiar putini stiu de ce ii asa!

Romanes eunt domus
    R Tape loading error, 0:1

Probabil a vrut sa zica si si. De ce? E simplu! Pana ajungi la buda pui mana pe multe mizerii: manerele de la toate usile imputite (eu incerc sa le deaschid cu cotul intodeauna), balustrazi (ma lipsesc, am vazut una care stergea balustrada cu carpa cu care spalase pe jos), marfa de prin magazine si chiar obiecte personale care au contact impropriu cu alte obiecte, gen telefon, geanta, ET... Nu este paranoia, n-o fac intodeauna, dar incerc sa ma feresc. Mai degraba beau din acelasi pahar al unui prieten decat sa pun mana pe manerele usilor din locurile publice. Si punct!

Member
    Data înscrierii
    06.03.2012
    Locație
    Mangalia
    Posturi
    43

Urat, foarte urat! Acelasi lucru am patit si eu la un gratar. Individul in cauza era chiar cel care facea gratarul.

Senior Member Avatarul lui sanitarium
    Data înscrierii
    19.12.2011
    Locație
    Bucuresti
    Posturi
    1.138

Metode antiinfectare, asepsie si antisepsie

din acest motiv m? lupt în fiecare zi cu ?oferul nostru de la servici. nu reu?esc s?-l conving s? se spele dup? ce-?i îndepline?te treburile murdare ?i dup? ce cobor din ma?in? îl las mereu cu mâna întins?.
    apropo, e un aburitor convertit de mine, v? da?i seama ce-i pe ?igara lui..
    Build my fear of what's out there
    Cannot breathe the open air
    Whisper things into my brain
    Assuring me that I'm insane

Senior Member
    Data înscrierii
    16.03.2012
    Locație
    Pitesti
    Posturi
    358

imi cer scuze pentru postul de mai sus.. scris in graba si fara atentie... idea era ca este obligatoriu spalarea pe maini inainte si dupa folosirea toaletei .... dar acasa ar fi o scuza ca e a ta si nu mai intra nimeni in ea!

Junior Member
    Data înscrierii
    02.04.2013
    Locație
    Bucuresti
    Posturi
    4

Salutari de la blonda , sunt noua pe forum si am inceput a citi posturile . Vreau sa va fac o recomandare. Folositi la curatarea musticului alcool izopropilic 75%. Este ieftin.Luti un mic pulverizator folosit in parfumerie sau gospodarie ( eu am unul de 30 ml) diluati intai alcoolul si apoi umpleti flaconul. Puneti dezinfecta si mainile cu el. Daca gasiti servetele cu alcool izopropilic puteti folosi. Acestea din urma se folosesc in spitale l sterilizarea suplimentara a acelor de seringa

Subiecte similare

1. Metode neconventionale de oxidare a unui mesh
    De innuendo în forumul Discutii generale
    Răspunsuri: 16
    Ultimul post: 29.09.2013, 11:11
  2. Metode esentiale de vapare (si supravietuire)
    De Midnight Caller în forumul Incepatori
    Răspunsuri: 20
    Ultimul post: 07.03.2013, 11:51
  3. Metode curatare atomizor eGo-T
    De rider în forumul atomizoare
    Răspunsuri: 125
    Ultimul post: 06.10.2011, 23:08

Marcaje

Marcaje

Permisiuni postare

• Nu poți posta subiecte noi
  • Nu poți răspunde la subiecte