Pagina 14 din 14 PrimulPrimul ... 4121314
Rezultate 131 la 136 din 136

Subiect: E-lichidul sigur ?

Senior Member Avatarul lui SamGold
    Data înscrierii
    06.10.2011
    Locație
    Tomorrowland
    Posturi
    717

Re: E-lichidul sigur ?

Timpul trece...lucrurile evolueaza...
    Intre timp a aparut temperature control si ne-am dat seama la ce temperaturi ajunge rezistenta.
    Totusi, niste teste clare in privinta bazelor/lichidelor tot n-au aparut.
    Ignoranta sau frica?

Member
    Data înscrierii
    18.10.2013
    Locație
    Moreni
    Posturi
    78

Nici una, nici alta! Eu cred că s-au făcut destule teste de-a lungul timpului şi nu prea mai au ce testa sau de ce să testeze. Niciun test, făcut în condiţii corecte, nu a relevat nenorocirile la care se aşteptau cei care le-au comandat. Compuşi existenţi în industria farmaceutică şi alimentară, pe care-i ingerăm oricum zilnic şi care ne scurtează viaţa, nicotină care e toxică, dar nu creează totuşi probleme majore în cantităţi mici. Toate substanţele apărute în lista testelor pe care le-am văzut până acum, cu excepţia nicotinei, se regăsesc mai mult sau mai puţin în băuturile, alimentele şi produse farmaceutice folosite zi de zi!
    Concluzii? Ce concluzii să tragă? Toate concluziile au fost lăsate în coadă de peşte! Nu puteau să spună nici că lichidul te omoară, ar fi însemnat să recunoască dezastrul provocat de industria alimentară modernă, dar nici că este sănătos, căci nu este, e clar!
    Mai încearcă ei unele teste absolut forţate, doar, doar o ieşi ceva de rău la iveală! Şi iese când încingi rezistenţa de 3,3-3,7 volţi la peste 5 volţi!

Personal mă îndoiesc că o să se schimbe ceva în acest sens, vorbim totuşi de un amărât de compus lichid, ce pana mea să mai testezi? Aşa că... tot înainte cu vapatul, cu speranţa că nu ne scurtează viaţa cum o fac analoagele!
    Dacă fum nu e... nimic nu e... Aşa că mă aburesc. Singur, nu-i las pe alţii!

Member
    Data înscrierii
    01.02.2010
    Locație
    Brasov
    Posturi
    39

Citat Postat în original de Cristiantel Vezi post
    Nici una, nici alta! Eu cred că s-au făcut destule teste de-a lungul timpului şi nu prea mai au ce testa sau de ce să testeze. Niciun test, făcut în condiţii corecte, nu a relevat nenorocirile la care se aşteptau cei care le-au comandat. Compuşi existenţi în industria farmaceutică şi alimentară, pe care-i ingerăm oricum zilnic şi care ne scurtează viaţa, nicotină care e toxică, dar nu creează totuşi probleme majore în cantităţi mici. Toate substanţele apărute în lista testelor pe care le-am văzut până acum, cu excepţia nicotinei, se regăsesc mai mult sau mai puţin în băuturile, alimentele şi produse farmaceutice folosite zi de zi!
    Concluzii? Ce concluzii să tragă? Toate concluziile au fost lăsate în coadă de peşte! Nu puteau să spună nici că lichidul te omoară, ar fi însemnat să recunoască dezastrul provocat de industria alimentară modernă, dar nici că este sănătos, căci nu este, e clar!
    Mai încearcă ei unele teste absolut forţate, doar, doar o ieşi ceva de rău la iveală! Şi iese când încingi rezistenţa de 3,3-3,7 volţi la peste 5 volţi!

Personal mă îndoiesc că o să se schimbe ceva în acest sens, vorbim totuşi de un amărât de compus lichid, ce pana mea să mai testezi? Aşa că... tot înainte cu vapatul, cu speranţa că nu ne scurtează viaţa cum o fac analoagele!
    Nicotina nu e tocmai cel mai nociv compus : http://thelibertarianrepublic.com/bi...s-than-coffee/

Foarte adevarata ultima afirmatie, aia cu speranta.
    Dar din punct de vedere al compusilor care se gasesc si in alimente sa nu evitam realitatea. Una este sa ii bei sau sa ii mananci, alta este sa tragi aceeasi compusi in plamani la temperaturi de cateva sute de grade C.
    Personal cred ca daca ceva ne otraveste, este aroma, nu baza.
    Citat Postat în original de constantin1 Vezi post
    Sarutmana de sfat stiam ca esti batranul cu Vamo

Senior Member Avatarul lui SamGold
    Data înscrierii
    06.10.2011
    Locație
    Tomorrowland
    Posturi
    717

Toate substanţele apărute în lista testelor pe care le-am văzut până acum, cu excepţia nicotinei, se regăsesc mai mult sau mai puţin în băuturile, alimentele şi produse farmaceutice folosite zi de zi!
    Daca nu putem face diferenta intre a ingera si a inhala consider ca orice discutie este inutila...

Senior Member Avatarul lui Daddy
    Data înscrierii
    19.07.2013
    Locație
    Bacau
    Posturi
    103

Pentru cei care mai au intrebari:

http://onvaping.com/the-ultimate-lis...-their-safety/
    "... un pictor nu ar trebui sa-si vanda o opera cu mai mult de 50lei intrucat panza costa 10lei, 50grame de culori 20lei iar rama o poti face din crengi gasite prin padure. deci 20lei adaos este de ajuns ..." by Maddoc

Subiecte similare

1. ce contine lichidul
    De nike2you în forumul Incepatori
    Răspunsuri: 8
    Ultimul post: 30.03.2014, 13:50
  2. Probleme cu lichidul la racirea vremii
    De AryQ27 în forumul Incepatori
    Răspunsuri: 9
    Ultimul post: 22.11.2013, 17:53
  3. E-lichidul Ginseng
    De innuendo în forumul Incepatori
    Răspunsuri: 5
    Ultimul post: 20.07.2011, 12:07
  4. lichidul e prea vascos.
    De baciu sorin în forumul lichide home-made
    Răspunsuri: 2
    Ultimul post: 27.06.2011, 20:19
  5. E-lichidul influenteaza etilo-testul?
    De logical_alternative în forumul Software
    Răspunsuri: 11
    Ultimul post: 13.04.2011, 18:57

Marcaje

Marcaje

Permisiuni postare

• Nu poți posta subiecte noi
  • Nu poți răspunde la subiecte
  • Nu poți adăuga atașamente
  • Nu poți edita posturile proprii
  •