Pagina 1 din 2 12 UltimulUltimul
Rezultate 1 la 10 din 12

Subiect: Asa nu!

Asa nu!

Salut, pentru cei care nu le ies rezistenta da un gust de ars intepator ,schimbati marca lichidului asa am patit eu am facut zeci de rezistente si nu mergeau , intamplator am descoperit lucrul asta dupa mai bine de jumatate de an bine ca ma-m lasat pagubasta. Acum folosesc kantal de 0.20 silica2.5 , 6 spire stranse foarte aproape intre ele pe un ac de cusut dupa care inrosite de doua ori la flacara aragaz montat cu grija sa nu atinga pereti pini ,daca ramane loc pus capac una sau doua silica de unu sau desgasurat. Stiu ca nu prea are logica mergea lichidul pe rezistenta noua cumparata de aici si rezultatul de ars difera kantalul ,sunt destule marci si scumpe si ieftine care merg pe rezistentele facute de noi ,diifera parametri lichidului la incalzire de nu isi pierd prorietatile. Spor la vapat si astept confirmari la acest lucru decoperit intamplator si banal.

Re: Mama ei de rezistenta

Senior Member Avatarul lui scientist
    Data înscrierii
    10.07.2011
    Locație
    Iasi
    Posturi
    1.058

Salutam diaspora!!! In rest, Mariusete, esti bine?

Senior Member
    Data înscrierii
    05.08.2011
    Locație
    Bucuresti
    Posturi
    2.260

Citat Postat în original de MARIUS-ET
    Salut, pentru cei care nu le ies rezistenta da un gust de ars intepator ,schimbati marca lichidului asa am patit eu am facut zeci de rezistente si nu mergeau , intamplator am descoperit lucrul asta dupa mai bine de jumatate de an bine ca ma-m lasat pagubasta. Acum folosesc kantal de 0.20 silica2.5 , 6 spire stranse foarte aproape intre ele pe un ac de cusut dupa care inrosite de doua ori la flacara aragaz montat cu grija sa nu atinga pereti pini ,daca ramane loc pus capac una sau doua silica de unu sau desgasurat. Stiu ca nu prea are logica mergea lichidul pe rezistenta noua cumparata de aici si rezultatul de ars difera kantalul ,sunt destule marci si scumpe si ieftine care merg pe rezistentele facute de noi ,diifera parametri lichidului la incalzire de nu isi pierd prorietatile. Spor la vapat si astept confirmari la acest lucru decoperit intamplator si banal.

Junior Member
    Data înscrierii
    21.03.2014
    Locație
    Bucuresti
    Posturi
    28

Re: Asa nu!

Pt. Marius-ET: conteaza foarte mult si ce tip de gaz folosesti ca sa-nrosesti rezistenta. Te rog, ai putea sa mai detaliezi?

Member Avatarul lui dannialiy
    Data înscrierii
    28.05.2013
    Locație
    Rm Sarat
    Posturi
    71

Citat Postat în original de anonim
    Pt. Marius-ET: conteaza foarte mult si ce tip de gaz folosesti ca sa-nrosesti rezistenta. Te rog, ai putea sa mai detaliezi?

Si pe ce tip de teava vine .
    "I do wish we could chat longer but, I'm having an old friend for dinner...."
    Hannibal Lecter

Junior Member
    Data înscrierii
    13.01.2014
    Locație
    Timisoara
    Posturi
    6

Citat Postat în original de MARIUS-ET
    google translate ?

Senior Member
    Data înscrierii
    18.02.2013
    Locație
    Valcea
    Posturi
    163

Am priceput... )

Senior Member