Pagina 2 din 13 PrimulPrimul 123412 ... UltimulUltimul
Rezultate 11 la 20 din 127

Subiect: De ce ma ustura?

Re: De ce ma ustura?

Si Spakko a facut lumina, thanks.
    Eu am zis ce-am citit pe aici pe forum.
    Imi iau de 1000 atunci.
    Nu vapez antigel decat iarna.

Senior Member
    Data înscrierii
    01.02.2011
    Locație
    Bucuresti
    Posturi
    427

Your welcome

Datele de incarcare care fac referire la mai mult de 3 ore sunt datorate incarcarii bateriilor cu incarcatoare de Joye 510 limitate pentru baterii de maxim 280 mA.

Senior Member
    Data înscrierii
    26.02.2011
    Locație
    Iasi
    Posturi
    1.931

@Emanuel Cam ai dreptate ). Oricum senzatia aia de usturime eu nu o mai am de cand folosesc ego+Dekang maxboro.

Junior Member
    Data înscrierii
    04.01.2011
    Locație
    Bucuresti
    Posturi
    24

[quote="executivul"]Salutare tuturor!
    Intro: Sunt si eu aburitor de vreo 48 ore. Din pacate cand am inceput sa sap in acest domeniu nu am dat peste vapers ci peste forumtigaraelectronica.wordpress de unde m-am trezit autoconvins ca ce-mi trebuie e un DSE901, inainte fumam cam un pachet de kent nanotek gri (incercam sa reduc cantitatea de gudron, si vreo 2 zile am mers pe Dunhill gri lung (pt ca seamana cu DSE901 si sa ma reobisnuiesc cu tigara mare sa nu fie trecerea brusca ),tac pac, luat kit de 901, luat solutie Marlboro High de pe tigara-nr1, deh site recomandat pe blogul amintit, primit colet, apucat de aburit.
    Nu mi-a placut solutia, e prea... parfumata, parca ar fi narghilea, cautat in Iasi, de unde sunt, si am gasit pe cineva de la care am cumparat un Tabak XHigh (DK-TAB, 25mg). Si cel de la tigaranr1 si cel din Iasi sunt EuroTig Original E-Juice, VG, 25mg, sticluta cu capac portocaliu si un taur pe eticheta. (prima data cand am pufait asa aromat/dulce si am vazut taurul am zis ca mi-au trimis esenta de redbull de la bucuresti, dar scrie Marlb pe el )

Salut si bine ai venit printre noi!

Cu lichidele de la EuroTig ai dreptate- am incercat si eu si nu sunt tocmai ok. Eu unul personal dupa indelungi cautari m-am oprit la atomizor Ego cilindric- dupa parerea mea este cel mai bun atomizor deoarece intruneste toate cerintele mele: fiabilitate, portabilitate si un pret foarte bun. Cand am zis portabilitate (nu am gasit alt cuvant )m-am referit strict la reincarcare cartusului- la att ego clindric am fost dat pe spate-am pus 50 picaturi si am vaporizat cam 6 ore cu att standard si cam 4 ore LR . Eu unul recomand pentru th adevarat ego cilindric LR cu lichide minim 18mg de pe vapers.ro

Spor.

Citat Postat în original de executivul
    @sorodocul si @valioglu: despre ce baterii vorbiti? normale de 650mA, mega/XL 900mA, XL 1000 mA? Nu vreau sa mut aici topicul de ego-t dar xxl-ul de 1000 da pana la 35% mai mult timp fata de clasica de 650, ce nu m-am lamurit inca e cu timpul de incarcare care ar trebui sa fie tot cu 35% mai mare, nu de n-spe ori mai mare... (am citit aici pe forum ca bateriile de 900 sau 1000 se incarca in 7-8-9-10 ore fata de cea normala de 650mA care se incarca in 2 ore, si inginerul din mine nu prea pricepe cum vine asta, adica incarc la curent constant X mA, timp de "capacitatea bateriei/X" la care se mai adauga un maxim de 20% pt ca spre sfarsit curentul de incarcare scade, incarcatorul deci curentul e acelasi)

@emanuel: da americanul zice ceva de genul "se poate lua si o baterie automata" si am mai gasit referinte spre astfel de baterii chiar si pe vapersforum.com (http://www.vapersforum.com/showthread.php?t=24026), poate dl de la vapers.ro a carui nick nu-l retin ne poate ajuta sa aduca si pe meleagurile mioritice

@jhonutz: de la o tipa din tatarasi, am gasit nr de tel cautand pe guagal "tigara electronica iasi" are nr de tel 0758****65 (nu am citit regulile locale vis-a-vis reclama), e exact aceeasi calitate ca si lichidul de la tigaranr1 de la Bucuresti, site pt care o gasca jura ca e ok... Daca vrei poate ne intalnim odata sa facem schimb de experienta, adica sa vad si eu cum arata un ego live

Astept sa apara in stoc ego-t si-mi iau, daca nu imi place macar am de unde alege: ato-t, ato, ato lr, conic, cilindric, carto, con+510, etc.
    Pe DSE901 il voi fuma timp de 3 sapt cat sa-mi scot investitia, si dupa il tin pt situatii mai speciale cand vreau sa trec drept fumator de tigara nu trabucist, sau poate il voi face cadou

Apropos de vreo 2 ore parca si-a schimbat tigara mea gustul, nu mai e asa iute, ori stau eu pe acasa si picur mai des, ori vata aia din cartus parca s-a mai micsorat, deci rezist asa pana fac o singura comanda pe vapers si de lichid si de ego, altfel ma rupe transportul.

Multumesc tuturor pt raspunsuri si o seara cat mai frumoasa.
    Eu am bateria din kit adica eGo de 650 mA

la inceput cand am pus prima data o ET in gura si am inceput sa vaporizez eLichid de 18mg/ml (high) cu aroma de Cuban Cigar (care apropo e o aroma josnica, nu mai cumpar in viata mea) mi-a trebuit cam o zi sa ma obisnuiesc tu toate schimbarile fata de o tigara analogica si anume: in prima zi m-a usuturat gatul un pic (desi eu stiam despre mine ca sunt un fumator inrait), ma durea pieptul (palmanii mai bine zis si nici acum dupa 4 zile inca plamanii mei nu s-au obisnuit), trageam ca disperatu din tigara in speranta de a avea aceleasi gusturi ca la o tigara normala (adevarul ca trebuie sa iti acorzi un pic de timp sa te obisnuiesti cu ceva nou si sa acorzi si un pic de incredere tigarii electronice, isi face treaba chiar mai bine decat ma asteptam, dar nu de la prima inhalare)

Junior Member
    Data înscrierii
    28.02.2011
    Posturi
    2

salut..
    as vrea sa confirm si ... sa ma plang si eu un pic de aceiasi senzatie de usoara usturime pe care am resimtit-o.
    maine..(01.03) fac exact o saptamana de cand folosesc un ego t si in afara de faptul ca am senzatia ca fumez o tigare mult mai proasta decat ceea ce fumam eu in mod normal, am numai cuvinte de lauda.... pana acum nu am incarcat deloc bateria si fumez cam un pachet plus pe zi - nici mie nu imi vine sa cred dar asta e adevarul, baterie de 650mA. apropos exista vreun indicator care sa imi arate ca bateria se apropie de terminare, un led clipitor, alta culoare a ledului? Alt lucru care m-a surprins este faptul ca acel ml de lichid din tanc mie unu mi-a ajuns un pic peste 2 zile Sa zicem ca in aceasta saptamana a fost poate si putin "frica" sa nu il stric dar ... de fumat am fumat cel putin la fel ca pana atunci..
    problema ramane in continuare usturimea din gat pe care o resimt dupa ce fumez... in rest as vrea sa reamintesc tuturor ca tigarea electronica pare totusi o metoda fiabila de a ne lasa de fumat... eu unul incerc..
    bafta la toti

Senior Member
    Data înscrierii
    16.12.2010
    Posturi
    197

Citat Postat în original de nelutu
    salut..
    as vrea sa confirm si ... sa ma plang si eu un pic de aceiasi senzatie de usoara usturime pe care am resimtit-o.
    maine..(01.03) fac exact o saptamana de cand folosesc un ego t si in afara de faptul ca am senzatia ca fumez o tigare mult mai proasta decat ceea ce fumam eu in mod normal, am numai cuvinte de lauda.... pana acum nu am incarcat deloc bateria si fumez cam un pachet plus pe zi - nici mie nu imi vine sa cred dar asta e adevarul, baterie de 650mA. apropos exista vreun indicator care sa imi arate ca bateria se apropie de terminare, un led clipitor, alta culoare a ledului? Alt lucru care m-a surprins este faptul ca acel ml de lichid din tanc mie unu mi-a ajuns un pic peste 2 zile Sa zicem ca in aceasta saptamana a fost poate si putin "frica" sa nu il stric dar ... de fumat am fumat cel putin la fel ca pana atunci..
    problema ramane in continuare usturimea din gat pe care o resimt dupa ce fumez... in rest as vrea sa reamintesc tuturor ca tigarea electronica pare totusi o metoda fiabila de a ne lasa de fumat... eu unul incerc..
    bafta la toti
    Fumezi si analoage in paralel?Ai suflat lichidul care a fost pus in tank din fabrica?
    In mod normal la un atomizor nou iti tb macar 2 cartuse consumate ca sa-si faca rodajul, abia dupa incepi sa simti lichidul curat.Oricum foarte putin folosesti, de aia te intreb daca bagi si tigari normale pe langa.O baterie de 650 pe mine nu ma tine o zi decat in cazuri extrem de rare, cand nu am efectiv timp sa vapez...

Junior Member
    Data înscrierii
    28.02.2011
    Posturi
    2

Citat Postat în original de rider
    Fumezi si analoage in paralel?Ai suflat lichidul care a fost pus in tank din fabrica?
    In mod normal la un atomizor nou iti tb macar 2 cartuse consumate ca sa-si faca rodajul, abia dupa incepi sa simti lichidul curat.Oricum foarte putin folosesti, de aia te intreb daca bagi si tigari normale pe langa.O baterie de 650 pe mine nu ma tine o zi decat in cazuri extrem de rare, cand nu am efectiv timp sa vapez...
    absolut de loc... numai asta. azi am deja 1 saptamana de cand nu am mai pus gura pe tigare normala si nici azi nu s-a descarcat de tot bateria. Iar cu rodajul vaporizatorului, ori m-am objnuit eu cu gustul ori intr-adevar se "perfectioneaza" el in timp - doar al 3lea ml/incarcare. Cert e ca imi e mai bine.Fumez un pic- mai mult sau mai putin- peste un pachet pe zi. De o bicei 8 ore la lucru cam o tigare la jumate de ora, dupa cam o tigare pe ora. in total cam 24, 25 sau chiar 1 pachet jumate pe zi. aceleasi pauze de tigare le fac si acum. Inca astept sa vad cum arata o baterie descarcata . Si cartusul a fost gol. Nu am avut la pachet si lichid., a trebuit sa il cumpar separat... Ma duc sa fumez o ego

Eu cu ego-t si Dekang Dunhil vg 18mg 0,7ml + pg 11mg 0,3ml nu am nici o usturime, e "periculos de buna".
    Deja sunt la al doilea tank. Spre sfarsitul primului il innecasem putin dar am tras de 3-4 ori fara cartus si si-a revenit.
    Smecherie: odata la 3-4 inhalari inhalati cu tigara in sus (sa nu stea acul in lichid).
    Nu vapez antigel decat iarna.

Marcaje

Marcaje

Permisiuni postare

• Nu poți posta subiecte noi
  • Nu poți răspunde la subiecte
  • Nu poți adăuga atașamente
  • Nu poți edita posturile proprii
  •