Pagina 1 din 129 123112151101 ... UltimulUltimul
Rezultate 1 la 10 din 1290

Subiect: Jurnal Pralea

Senior Member Avatarul lui Pralea
    Data înscrierii
    02.07.2012
    Locație
    Bucuresti
    Posturi
    1.367

Jurnal Pralea

Salutare tuturor.

Ma cheama Ciprian, si vapez de fix o luna. Nu am postat din prima, ca nu se cade. Nu ca nu as fi avut intrebari, ci pentru ca ele isi aveau deja raspunsurile pe forum. Cred ca nu face nimanui placere sa raspunda intrebarilor de genul "ce e mai bun, pepene sau caisa?", sau "cu ce mananc supa, cu furculita sau cutitul?". D'aia mi-am facut intai temele. Am citit, si-am tot citit. Si m-am tot intrebat, si mi-am tot raspuns.

Prestatia mea intr-ale fumatului a inceput acum vreo 20 de ani, la inceputul liceului. Si mi-a placut, al dracu' de mult. Cum v-a placut si voua. Si mi-a placut asa de mult, ca am ajuns la un pachet pe zi intr-un an de cand am pupat-o pe prima. Creola era, o chema More. Si se parfuma cu menta. Bugetul de liceean din provincie cat si (mai ales) faptul ca death-metal-ul, pe langa vodca, mergea cel mai bine cu fara filtru, m-am legat de Marasesti. Reaparusera, si eram mai cool decat restul gastii, care ardeau Carpati.

Sfarsit de liceu, doua pachete pe zi. Mai ales ca tocmai cunoscusem o frumoasa fata, care fuma cat mine. Nu de asta am luat-o de nevasta insa. Oricum, am trecut la filtru, ca ea, deh! Cica miroseau rau ale mele. Si nici nu se mai gaseau
    15 ani mai tarziu, aceeasi nevasta, tot frumoasa, aceleasi obiceiuri. Sau nu. Cam 3(trei) pachete pe zi. Ea doar doua. Cat mai lungi, cat mai rosii.

Acum o luna am avut marea revelatie. Dadeam 1000 lei pe tigari lunar doar pentru mine. Gata! Si am reusit. Fara foioase. Cu ajutorul vostru. Fara sa va cunosc, fara sa ma cunoasteti. Multumesc. Multumesc pentru review-uri, pareri, testele pe care le-ati facut si postat aici. Sunt de un mare folos tuturor incepatorilor.

Acum vreo doi ani m-am chinuit vreme de o saptamana cu un dse901, pe care l-am luat insotit de explicatii de tipul "vezi, fratioare, dimineata dupa ce scoti bateria de la incarcat, picuri in cartus o picatura-doua de lichid si gata, ai pentru toata ziua!". Bineinteles ca nu a functionat. Mai mult, dupa o saptamana de folosire a minunii am ajuns la concluziile clare si permanente: ET sux. Big time. Daca asta e nasoala, care e cea mai populara, atunci toate sunt asa. Sau mai nasoale.

Din fericire m-am inselat. Acum o luna gasesc din intamplare la al meu frate un kit de ego de 650, cu care s-a alintat vreme de o luna, si cu care a reusit sa nu mai fumeze deloc. Din pacate a plecat in concediu anul trecut fara charger, si s-a intors cu Lucky Strike. De atunci tot foioase. I-am arestat doua baterii, vreo doua carto Ego Kanger conice, si charger. Ce am mai gasit foarte tare la el...adresa web a forumului de fata.

Toata seara, pana in zori, am citit, cu Et-ul in gura. Si citeam, si vapam. Si imi placea
    A doua zi, stiam ce aveam de facut. Lichid vg Hangsen RY4 si Dunhill de 24 mg, clearo vision v2 servisabil, si inca o baterie, un OEM de 1300, sa ma tina, toate luate de la un reseller de pe aici. Baiat de treaba, merci inca odata daca imi citeste postul.
    Curios, dar incepea sa-mi placa. Am reusit 5-6 ml/zi in primele 2 saptamani, cu vision-ul. Incet am substituit joaca cu pachetul si bricheta cu mentenanta paraphernaliei de vaper. Mult mai haios sa-ti cureti clearo decat sa rozi bricheta.
    In aceste prime doua saptamani mi-am dat seama de urmatoarele: ca mancarea are alt gust decat stiam eu, ca Bucurestiul miroase senzational seara dupa ploaie, si ca pielea nevesti-mi are aroma de migdale. M-am indragostit din nou. De ea, desigur

A doua jumatate a lunii: ego-c cilindric lr. Pe un twist de 1000. The shiznit!! Altceva, nene! Clearo sux! Un foarte de treaba baiat de la showroomul vapers mi l-a recomandat, eu ducandu-ma dupa un Imist, ca se vorbea de bine pe aici de el. Ma rog, initial dupa inundat pastila/dryhits/fitileala am ramas usor descumpanit. Noroc ca mi-am amintit ca omu' de la Vapers mi-a spus ca daca nu ma descurc cu el, sa-i fac o vizita, ca mi-l drege. Si mi l-a dres. Mai exact, mi-a majorat gaura de admisie a aerului din baza atomizorului. Si gata. Lapte si miere, pe cuvant! Aburi ca la CFR pe vremuri. Aroma brici. Th mai mult decat multumitor. Si cel mai important, am scapat de gustul stupid de dulce de pe vision. Singurul lucru pe care l-am detestat la respectivul clearo. Nu stiu daca e regula generala la toate clearomizoarele, si nici nu vreau sa aflu.

In rastimpul asta am incercat diverse lickide. French pipe tobacco, Cuban si Berry mix de la Liqua, Dk-tab, USA mix si Dunhill de la Dekang, French Mlb de la Joyetech. Ciudat, imi plac toate. Nu inteleg cum, dar asa mi se intampla. Mi-am facut un obicei din a le alterna, nu cred ca am vapat succesiv 2 cartuse cu acelasi lichid. Si cand ma gandesc cate mai am de incercat!!

Dupa o luna de vapat: M-am ingrasat cu 2 kg. In schimb am inceput sa fac jogging si flotari. Sunt mai bogat cu vreo 500-700 de lei. Mai putin sarac, de fapt. Nu mai tusesc dimineata. Nu mai tusesc deloc, de fapt. Capacitate de efort crescuta radical. Pai?
    Efect secundar-a scazut si a mea doamna la un pachet pe zi. Mai ma acompaniaza din vision-urile alea, ca tot stau degeaba. Sper sa o conving sa le lase de tot.

De ce am scris toate astea? In primul rand pentru a va multumi voua, celor activi pe forum, pentru sfaturi. In al doilea rand, poate citeste vreun patimas dupa foioase, cum am fost si eu, si isi zice...ba, a putut asta, pot si eu!...si ar avea dreptate! Poti, tati, sa moara Bamse! Da-l in haos de tutun, suge si tu vapoare, ca noi si ca Basescu!

Va pupa tata.
    Seful la situatie

Senior Member
    Data înscrierii
    14.07.2011
    Posturi
    813

Re: Jurnal Pralea

felicitari ... frumos scris
    Once again, back, is the incredible

Confucius say: "Karma's a bitch"

Data înscrierii
    02.07.2012
    Locație
    Bucuresti
    Posturi
    1.367

Ma inclin!
    Seful la situatie

Member
    Data înscrierii
    25.04.2011
    Locație
    Medias
    Posturi
    94

Bravo
    mai ramane ca doamna sa mai scada 1 pachet de tigari zilnic

Senior Member Avatarul lui sanitarium
    Data înscrierii
    19.12.2011
    Locație
    Bucuresti
    Posturi
    1.138

bine ai venit!
    într-adev?r, real talent!
    Build my fear of what's out there
    Cannot breathe the open air
    Whisper things into my brain
    Assuring me that I'm insane

Bun venit, mult succes in continuare si convinge-o si pe consoarta!
    Will you swim through the briny sea for me, roll along the ocean's floor, I'll be your treasure.

Data înscrierii
    02.07.2012
    Locație
    Bucuresti
    Posturi
    1.367

Multumesc tuturor. La capitolul nevasta lucrez. E o provocare, e mai vicioasa decat mine.
    Pace
    Seful la situatie

Senior Member
    Data înscrierii
    25.04.2011
    Locație
    Bucuresti
    Posturi
    635

Ma cheama Ciprian, si vapez de fix o luna. Nu am postat din prima, ca nu se cade. Nu ca nu as fi avut intrebari, ci pentru ca ele isi aveau deja raspunsurile pe forum. Cred ca nu face nimanui placere sa raspunda intrebarilor de genul "ce e mai bun, pepene sau caisa?", sau "cu ce mananc supa, cu furculita sau cutitul?". D'aia mi-am facut intai temele. Am citit, si-am tot citit. Si m-am tot intrebat, si mi-am tot raspuns.
    In momentul asta imi zic : uite, ba, un baiat cumsecade. ar merita 1 punct, acolo, dar are cam multe si, daca ajunge prea sus, il intreaba toti incepatorii ce e bine si ce e rau. Inca nu e gata...trebuie sa treaca ceva vreme pana cand sa-ti permiti sa dai sfaturi de +3 .

Bugetul de liceean din provincie cat si (mai ales) faptul ca death-metal-ul, pe langa vodca, mergea cel mai bine cu fara filtru, m-am legat de Marasesti. Reaparusera, si eram mai cool decat restul gastii, care ardeau Carpati.
    Da-o in prepelita mea de regula. baiatu chiar merita + 4. E manusa pe ' sentimentul' meu. OBITUARY, QUA VADIS, THERION,SEPULTURA , alea-alea....marasesti cu gambrinus....

Si mi-a placut asa de mult, ca am ajuns la un pachet pe zi intr-un an de cand am pupat-o pe prima. Creola era, o chema More. Si se parfuma cu menta.
    Deoarece actiunea se petrece intre anii 1992-1994 , si pentru ca pe iubita mea de atunci o chema More ( era si o creola din provincie ) inseamna ca e de naspa. Ori Ciprian era amantul, ori eu. De-o fi aceeasi - 5

Dupa ce recitesc tot postul...nu ma pot abtine Cipriane....+ 3 .

Data înscrierii
    02.07.2012
    Locație
    Bucuresti
    Posturi
    1.367

My man kashka! Sepultura rules! Inca mi se zice Carcass! Sweet 90's, heh?...Cat despre More, sa stii ca nu prea mi-a placut, dar na, prima...

Keep on rockin'!!
    Seful la situatie

Felicitari!
    Si daca tot ai venit printre noi, iti urez sa ramai cat mai mult (cat vrei) si sa nu te mai intorci la foioase niciodata!
    Eu am trecut de un an de cand nu-mi mai bat capul cu mahoarce... E minunat sa "nu mai mirosi urat" si, mai ales sa nu mai tusesti.
    Cat despre cei de pe forum, sunt de un real folos, a?a ca profit? te vor ajuta sa gasesti cea mai buna solutie pentru tine.

Sent from my Transformer TF101 using Tapatalk 2
    Aburesc din 10.iul. 2011
    Nu mai fumez din 10.iul.2011

Marcaje

Marcaje

Permisiuni postare

• Nu poți posta subiecte noi
  • Nu poți răspunde la subiecte
  • Nu poți adăuga atașamente
  • Nu poți edita posturile proprii
  •