Atomizor cu 'probleme'...

Atomizor cu 'probleme'...

Mesajde Alex84 » Sâm Noi 24, 2012 1:42 am

Salut! Am avut si eu o problema cu un atomizor si am zis sa intreb aici. Am incercat sa caut pe net raspunsuri dar nu am gasit nimic...

Long story short...Acum vreo 2 luni am cumparat 2 atomizoare. Pe unul l-am folosit cca 5 saptamani si l-am aruncat, pe al doilea l-am lasat in punguta in care a venit. Cand am incercat sa folosesc al 2lea atomizor, am observat ca era...ruginit. Avea si mult lichid pe el (probabil lichidul care se foloseste pt mentinerea atomizorului l-a ruginit). Am incercat sa vapez din el, asa ruginit cum era (probabil nu o idee atat de stralucita), dar dupa 2 zile de vaping nu scotea pic de abur si l-am aruncat.

Intrebarea mea e...atomizoarele de cum le primesti trebuie sa le faci 'break in' pt a se evita ce am scris mai sus sau macar sa le scoti din plastic? Ori am dat eu peste un atomizor nashpa? Mersi!

Alex84
Vaper

Re: Atomizor cu 'probleme'...

Mesajde sanitarium » Sâm Noi 24, 2012 2:37 am

dacă spui că era ruginit, sigur era unul 'nașpa'.
dar, ca o regulă, cel mai bine e la achiziție, să îl speli bine, dry burn, pus lichid pe rezistență (preferabil vg, să fie mai vâscos și cât mai inodor) și apoi pus la păstrare.
dar despre ce atomizoare e vorba?

(They) Build my fear of what's out there
(I) Cannot breathe the open air
(They) Whisper things into my brain
Assuring me that I'm insane
sanitarium
Vaper

aroma: Twisted
baza: VG
mg/ml: 12
*mizor: Kayfun, Magma
baterie: ProVari, Panzer

Re: Atomizor cu 'probleme'...

Mesajde Alex84 » Sâm Noi 24, 2012 6:03 pm

Atomizorul HV5 e cel care mi-a creat problemele.

Alex84
Vaper

Înapoi la Discutii generale

• { RELATED_TOPICS }
    Răspunsuri
    Vizualizări
    Ultimul mesaj