Cutiuta magica!!!

modificari de baterii

Re: Cutiuta magica!!!

Mesajde iepurila » Dum Aug 28, 2011 9:48 pm

oi avea tu vreun prieten cu relatii sus puse...s-o fi rugat el pt tine..sa-ti functioneze bine cutiuta...ca tere mandru esti de ea :D
Imagine
iepurila
Vaper Veteran

Mesajde stefannt » Dum Aug 28, 2011 10:18 pm

sunt rila sunt,si daca as avea un prieten cu relatii sus puse care sa rugat pentru mine,i-as multumi foarte frumos ca imi mere cutiuta. :)
https://www.facebook.com/academiadevapat
stefannt
Vaper

mg/ml: 0

Mesajde jhonutz » Lun Aug 29, 2011 2:26 pm

Da ce bre chiar asha chioara e treaba asta cu VV-u ati ajuns sa va rugati la Dn-zeu sa va mearga cutiile :D :mrgreen: :mrgreen:
jhonutz
Vaper Veteran

Mesajde stefannt » Lun Aug 29, 2011 2:41 pm

pentru unii da pentru alti ba,acuma depinde de cat de atehnic esti :lol:
stefannt
Vaper

Mesajde jhonutz » Lun Aug 29, 2011 3:13 pm

:lol: :lol: Bine ca ai rezolvat cu VV-u ala, nu e satisfactie mai mare decat cand faci cu mana ta si merge ;)
jhonutz
Vaper Veteran

Mesajde iepurila » Lun Aug 29, 2011 3:50 pm

vorba aceea: ''ce-si face omul cu mana lui e bun facut'' :lol:
Imagine
iepurila
Vaper Veteran

Mesajde stefannt » Lun Aug 29, 2011 4:05 pm

sa sti Ionut ca asa e,plus ca daca se buleste un fir sau ceva,macar sti de unde sa il pui la loc. :)
eu stiam ca se numeste ''lucru manual'' rila :lol:
stefannt
Vaper

Mesajde matrixxu » Lun Aug 29, 2011 4:32 pm

Felicitari, ma bucur ca iti functioneaza acum jucaria in parametri optimi.
One mod too many.
Imagine
I stopped fighting my inner demons. We're on the same side now.
matrixxu
Reseller

aroma: vreo 300
baza: PG-VG
mg/ml: 14
*mizor: A.O.A. (alive on arrival)
baterie: imensã

Mesajde iepurila » Lun Aug 29, 2011 7:23 pm

lucru manual sau nu...important e ca acum iti functioneaza jucaria :lol:
bucura-te de ea cat poti acum...ca peste ceva vreme ,cand s-o strica nu o mai repari :lol:
Imagine
iepurila
Vaper Veteran

Mesajde jhonutz » Vin Sep 02, 2011 9:46 pm

si referitor la modul asta de 5 V de la madvapes cititi aici
http://www.e-cigarette-forum.com/forum/ ... stion.html
cum le intra in protectie termica pe dual coil de 1.5 ohmi, ceea ce la regulatoarele in comutatie nu se intampla ;)
jhonutz
Vaper Veteran

Mesajde stefannt » Sâm Sep 03, 2011 10:24 am

Mai sa sti ca am descoperit la a mea ca daca folosesc dual coil de 1.5Ohm merge foarte bine,nu contest superioritatea circuitului in comutatie,insa la banii care i-am dat sa o construiesc pe a mea,faptul ca nu pot sa vapez dualuri de 1.25Ohm chiar numa deranjeaza atat de tare,daca intelegi ce vreau sa spun. :)
stefannt
Vaper

Mesajde Arnold12 » Sâm Sep 03, 2011 4:51 pm

Testat pe provari aseara dual coil de 1,25 si nu functioneaza. :lol:

Testat si cutia vv a lui stefannt, super incintat de ea si nu am fost singurul.
Imagine

Vapers-Dream
Arnold12
Reseller

Mesajde stefannt » Sâm Sep 03, 2011 6:37 pm

Se pare ca a mea cutiuta este mai rezistenta decat credeam initial,ieri in drum spre intalnire sa activat involuntar in ghiozdan,rezultand in incalzirea comleta a tot ce continea el,si arderea unui atomizor 510 sr :(
Ajuns la intalnire aflu cu stupoare ca totul frigea dar ca nimic nu s-a ars,si dupa o analiza rapida a mod-ului am putut simti cum ma trece un fior rece pe sira spinarii,nu mai functiona!!! :o
Incercat fiecare baterie pe No-eGo de 14500;mortus,nimic,nada,dead as a dor nail...bateriile erau moarte de tot!!! :cry:
Sosi la intalnire Madalin cu a sa eGo box 2x14500,si i-am cerut sa imi imprumute bateriile lui...surpriza...cutiuta mea magica MERGEA din nou :D
Nu credeam ca pot sa fiu mai fericit de atat,aveam exact sentimentul acela pe care il ai atunci cand iti este furat sau cand ai pierdut un lucru si apoi il recuperezi,era ceva fantastic,asta pana am ajuns acasa... :shock:
Unde am mai primit o surpriza,am scos multimetrul sa masor bateriile,si nu mica mi-a fost mirarea cand am descoperit ca ambele aveau 3.2v
Adica exact limita unde electronica din No-eGo taie curentul pentru a prevenii distrugerea bateriei,le-am trantit in incarcator si m-am culcat.
De dimineata am scos bateriile din incarcator si le-am masurat din nou...4.2v

Concluzii:

1 Electronica de pe madvapes mi-a salvat cutiuta cu al ei cut-of termic!
2 Nu mai imi este asa frica de bateriile li-ion neprotejate,cele din cutie asa erau si nu au expodat si nici nu au izbucnit in flacari!
3 Cutiuta merge bine mersi si nu a patit nimic,nu s-a topit,este intreaga!
4 Data viitoare cand o mai iau cu mine in ghiozdan am sa ii scot bateriile inaite.

Aburi pufosi
stefannt
Vaper

Mesajde jhonutz » Sâm Sep 03, 2011 6:48 pm

te apuci cumva de vanzarea cutiilor astea :D.Interesante metode de a face reclama pe forumul asta :D. "Bravo baieti tineti-o tot asha" :D:D:D

orice baterie chiar si fara protectie cand ajunge la 3.2 3.3V nu mai da curent ;)
bateriile nu explodeaza decat daca se supraincalzesc sau la supraincarcare. In general daca sugi curent mare din ele, gen scurt-circuit.
Ultima oară modificat de jhonutz pe Sâm Sep 03, 2011 7:00 pm, modificat de 2 ori în total.
jhonutz
Vaper Veteran

Mesajde iepurila » Sâm Sep 03, 2011 6:57 pm

din ce pricep eu....ai facut o treaba buna cu a ta cutiuta ! fericitule !!!
data viitoare sa fi m atent ;)
Imagine
iepurila
Vaper Veteran

Mesajde Arnold12 » Sâm Sep 03, 2011 8:20 pm

jhonutz scrie:te apuci cumva de vanzarea cutiilor astea :D.Interesante metode de a face reclama pe forumul asta :D. "Bravo baieti tineti-o tot asha" :D:D:D

Stimabile aveam o parere relativ buna despre tine pina in ziua cind ai reusit sa ma acuzi ca sunt in combinatie cu @neluman la cutiute vv, acum ma acuzi ca sunt in combinatie cu @stefannt, miine daca va scoate cutie vv fumeazaOK o sa zici ca sunt in combinatie si cu el. :lol:

Ai face bine sa iti aduci aminte ca pe acest forum caruia tu pe chat ii spui bazar ai reusit sa iti vinzi cutia ta vv.

Eu "reclama" am sa fac doar produselor care imi plac, faptul ca tie nu iti convine ca mai sunt si alte persoane care fac vv e problema ta.

Concurenta scade preturile, asta e bine pt noi consumatorii.

moremih scrie:Foarte reusita cutiuta lui Stefannt .
Intr-un cuvint s-a meritat .

Daca si @moremih care are provari o sa spui ca ii face reclama lui @stefannt atunci ai probleme grave la mansarda.

Parera mea despre cutia ta o sa o afli dupa intilnirea nationala unde va intra in teste daca persoanele care au cumparat de la tine vor dori acest lucru.
Imagine

Vapers-Dream
Arnold12
Reseller

Mesajde jhonutz » Sâm Sep 03, 2011 8:26 pm

tata @arnold12 nu am eu nici o treaba cu cine esti in combinatie, si nu imi aduc aminte ca eu personal sa fi afirmat asha ceva.
In al doilea rand poate sa scoata cine vrea ce vrea.Posturile mele pe acest forum au fost strict de informarea a oamenilor, si de a evita lungul sir de tepe ce se trag prin intermediul acestui forum.

Eu nu am vandut nimic pe forum sau pe chat. Am fost rugat de persoane sa-i ajut sa-si faca moduri.Si chiar daca ash vinde ce, macar vand ceva bun. Iara tu fiind un om invidios nu poti decat sa dai din gura aiurea si sa arunci cu noroi in stanga si in dreapta.
Sincer nu e nevoie sa testezi tu cutia aia deja sunt 6-7 persoane care au testat-o inclusiv eu cu rezultate bune.Eu nu am avut nimic cu tine, dar nu contenesti sa nu te legi de mine vad ca..
Daca ai fi fost un om calculat si stiai sa vorbesti frumos iti faceam si tie un mod VV, in trecut, platind doar o mica manopera, asha cum am facut la o parte de oameni de pe forum.

Si da sustin si repet forumul asta a devenit un bazar si este un bazar. E foarte diferit din ce a fost acum 1 an de zile in urma.

PS: Fumatorii nu au ce cauta pe acest forum aka @arnold12.:D
jhonutz
Vaper Veteran

Mesajde Madalin » Sâm Sep 03, 2011 9:41 pm

Arnold12 scrie:Stimabile aveam o parere relativ buna despre tine pina in ziua cind ai reusit sa ma acuzi ca sunt in combinatie cu @neluman la cutiute vv, acum ma acuzi ca sunt in combinatie cu @stefannt, miine daca va scoate cutie vv fumeazaOK o sa zici ca sunt in combinatie si cu el. :lol:

Azi am reusit sa-mi cumpar piesele pt. un mod vv, altul decat modelul de la MadVapes. Sper maine sa reusesc sa-l bricolez si trag nadejde sa si mearga, da-mi lipseste o combinatie la el. Arnold, ce zici te bagi :lol: ?

Spor...
Madalin
Vaper

aroma: tutun
baza: VG
mg/ml: 12
*mizor: drip
baterie: V V

Mesajde iepurila » Sâm Sep 03, 2011 9:54 pm

jhonutz scrie:PS: Fumatorii nu au ce cauta pe acest forum [aka @arnold12.]:D

pai atunci cine? pt cine mai este forumul atunci ? doar pentru ''Guru'' ?! :?

p.s.imi cer scuze pt off topic...si ca sa revenim : chiar ai o cutiuta magica,are vointa proprie ;)
Imagine
iepurila
Vaper Veteran

Mesajde m m s » Sâm Sep 03, 2011 11:28 pm

fratilor nu va mai ciondaniti.
Fiecare are propria optiune in a-si procura ce baterie/cutie/provari/sau orice alt mod doreste.

Bani ar trebui sa aibe fiecare, ca doar ne-am lasat de fumat analoage :mrgreen: . Necazul e ca nu am castigat la capitolul economii. Cumparam alte scule, probam, incercam pana iar ramanem fara bani :lol:

Asa ca dragilor hai sa ne infratim si sa facem o fabrica in Romanica noastra scumpa si draga, sa le rupem piata la producatorii de origine externa :lol: :lol: Cine se inscrie ? :lol:

Aburei densi
Imagine
m m s
Reseller

aroma: DK-Tab
baza: VG
mg/ml: 18
*mizor: Cartomizor Boge
baterie: Biansi

AnteriorUrmătorul

Înapoi la baterii

• { RELATED_TOPICS }